Popüler Cevap

İBS Eğitim Programları ile Kariyerinizin Zirvesine Çıkın

Günümüz dünyasında rekabet çok erken yaşlarda başlıyor. İlkokuldan beri alınan notlar, öğrencilerin ilerideki iş yaşamını bile etkiliyor. Üniversite sayısının artışı, günümüzde neredeyse herkesin üniversite mezunu olmasını sağlıyor. Bu durum, iş başvurularında daha farklı kriterlerin değerlendirilmesine neden oluyor. İşverenler, adayları değerlendirirken daha önceki iş tecrübelerini değerlendirmek istiyor. Yeni mezunlarda daha önceden iş tecrübesi olmadığı için, sektörle ve yapılacak işle ilgili bilgi almak isteyen kişiler, eğitim programları aracılığı ile bilgi sahibi olmak istiyor. Bu durum, son yıllarda sertifika programlarına olan ilginin artışına neden oluyor. Eğitim programları arasında özellikle online sertifika programları büyük bir taleple karşılanıyor.

Eğitim programları, kariyerinde yeni bir adım atmak isteyen kişiler için de öz geçmişe değer katıyor. Mesleki bilgilerin verildiği ve atölye çalışmalarının yapıldığı eğitim programları, katılımcıların sektörle ilgili bilgilerini arttırırken, iş hayatında karşılarına çıkacak farklı senaryolarla ilgili de hazırlıklı olmalarını sağlıyor. İşverenlerin sertifika programlarına olumlu tepki göstermeleri, pek çok kişinin eğitim programlarına katılmak istemelerine neden oluyor. Sertifika programları 2017 yılında en çok araştırılan konuların başında geliyor. Özellikle ücretsiz sertifika programları, en sık bilgi alınmak istenen terimlerin başında geliyor. Bir eğitim programının ücretsiz olması ilk bakışta daha cazip gibi görünse de, bir işveren tarafından değer gören bir sertifika almak için, mutlaka saygın bir kurum tarafından düzenlenen bir eğitim programına katılmak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir  Öğrenciler neden paylaşımlı daireleri tercih etmeli?

İBS, Türkiye’nin en saygın mesleki eğitim kurumlarının başında bulunuyor. İstanbul Business School tarafından düzenlenen eğitim programları bünyesinde, Türkiye’nin global şirketlerinde yıllar boyunca yöneticilik pozisyonunda çalışmış olan profesyoneller eğitmenlik görevini üstleniyor. Bununla birlikte, İBS’nın sahip olduğu uluslararası akreditasyon da, kurumdan alınan sertifikanın yurtdışında geçerli olmasını sağlıyor. Yani, İstanbul Business School’un sertifika programlarına katılan kişiler, program sonunda aldıkları sertifikayı yurtdışı iş başvurularında da işverenlerine sunabiliyorlar. Bu olumlu gerekçeler, sertifika programları İstanbul denildiğinde, İBS’yi akla gelen ilk kurum yapıyor. İBS’nin eğitimlerinde anlatılan gerçek vakalar, katılımcılara hiçbir makale ya da kitaptan edinemeyeceği eşsiz bilgiler vererek, onları iş hayatında karşılarına çıkabilecek her duruma karşı hazırlıklı kılıyor.

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.