Popüler Cevap

Kombi Kullanılmadığında Kapatılmalı mı?

Kombi Kullanılmadığında Kapatılmalı mı?

Bu sorunun yanıtı hemen her bir kullanıcımız tarafından merak edilmektedir. Kombi evde olmadığınız durumlarda kapatılmalı mı yoksa açık mı bırakılmalı? Kapatılmalı ise neden kapatılmalı ya da açık bırakılmalı ise neden açık bırakılmalı? Biliyoruz ki bu soruların yanıtlarını da merak etmektesiniz.  O halde oluşturduğumuz bu makalemizi inceleyerek gereken bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kısa süreliğine evde olmadığınız zaman kombiyi kapatırsanız tasarrufu yaşayamazsınız. Bunu biliyor muydunuz?

Çoğu kullanıcımız tarafından yapılan bu hatanın tasarruf yerine sarfiyata yol açtığını biliyor muydunuz? Bilgi alabileceğiniz makalemizi inceleyerek sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

kombi

Kombi Kullanılmadığında Kapatılmalı mı?

  • Kombi kullandığınız ortamdan 1 gün kadar kısa süreliğine ayrılmak durumunda kalacak ve yeniden geri dönecekseniz bu durumda kombiyi kapatmamanız gerekir. Isıtma sisteminde kombi sadece ortamı ısıtmaz. Ortamda yer alan duvarı, yeri, tavanı hatta eşyaları bile ısıtır. Kısa süreliğine evde olmadığınızda kombiyi kapatırsanız bahsettiğimiz yerler de soğuyacaktır. Yeniden kombiyi açtığınız zaman ise kapattığınızda elde edeceğiniz tasarruf sizlere yüksek oranda sarfiyat olarak geri dönecektir. Bu nedenle de önerimiz kısa süreliğine evinizde olmadığınız zaman kombiyi kapatmak yerine ısı ayarını kısmanızdır. Kısık bir ayarda sürekli çalıştırırsanız hem eviniz soğumaz hem de tasarrufu elde etmiş olursunuz.

Bu şekilde bir kullanım sağladığınızda evinizin daha sıcak olduğunu ve faturanızın daha düşük geldiğini göreceksiniz. Yaz döneminde evde değilseniz kombiyi kapatarak tasarruf yaşayabilirsiniz. Yalnız kış döneminde kısa süreliğine evinizde ya da iş yerinizde olmayacaksanız kombiyi kapatmak yerine ısıtma ayarını kısabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için İstanbul kombi servisi numaramızdan çağrı merkezi personeline danışa bilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Bir Bileşenin Sürücü Sorununu Nasıl Çözebilirim?

Uzun Süre Evde Olunmadığında Kombi Kapatılmalı mı?

Kısa süreliğine evde olmadığınız zaman ısıtma sisteminde çalıştırdığınız kombinizi kapatmayın önerisinde bulunduk. Uzun süre evde olunmadığı zamana kombiyi kapatmak mı gerekir yoksa açık mı bırakılmalı? Sorusunun yanıtı da merak edildiğinden sizlere bu yazımızda sorunuzun yanıtını sunacağız.

Yaz döneminde;

  • Yazın kombiyi sadece sıcak su için kullanırız. Bu nedenle de yazın kombiyi kapatmak bir sorun teşkil etmez. Aksine uzun süre evde olunmamasına rağmen kombiyi açık bırakmak yakıt tüketiminin artırır. Tatile gideceğiniz zaman ya da uzun süre evde bulunamayacağınız zaman kombiyi; gaz vanasından ve şalterinden kapatabilirsiniz.

Kış döneminde;

  • Kış aylarında kombi hem ısınmada hem de sıcak suda kullanılır. Kombi kış dönemlerinde uzun süre evde olunmadığında kapatılabilir. Fakat kombi balkonda ise donmaya karşı koruma altına almak gerekir. Kombiyi şalterinden ya da gaz vanasından kapattığınızda, su girişlerini de kapattığınızda donmaya maruz kalabilir. Özellikle de açık balkonda monteli durumda olan kombilerde karşımıza çoğunlukla çıkan arıza durumudur bu. Bu gibi durumlarda kombiyi kapatmayın açık kalsın önerisinde bulunabiliriz.

Bu ve benzeri kombi arızaları için günün 24 saati hizmet veren kombitamircisi.com.tr çağrı merkezi ekibine ulaşarak aklınıza takılanları öğrene bilirsiniz. İletişim bilgileri için Kombi Servis Numarası linkine tıklayın lütfen.


4 yorum

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.