Popüler Cevap

Web Sitenizi Yaptırırken Bunları Atlamayın

Web Sitenizi Yaptırırken Bunları Atlamayın

Dijital ortamda iş yapan bütün alıcılarımızın yolu “Yazılım & Teknoloji” kategorisine düşüyor. Web sitenizle ilgili yapacağınız bütün teknik işlemler büyük önem taşıyor. Siparişlerinizi sorunsuz bir şekilde hallettikten sonra dikkat etmeniz gereken bazı temel konulara sizin için değinmek istedik. Siparişlerini teslim eden freelancer’lar da, alıcıların güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamaları için ilanlarında mutlaka bu konuların ayrıntılarına değinmeliler.

  • Admin Kullanıcı Adı ve Parola: Malum web siteniz aslında işyeriniz. Onu güvenli tutmak icin anahtarı sadece sizde bulunmalı. Dijital dünyada bu anahtarın karşılığı tam olarak admin kullanıcı adı ve parolasına denk geliyor. Web sitenizde yaptıracağınız işlemler için bu bilgileri birlikte çalıştığınız insanlarla paylaşmak durumunda kalsanız bile sonrasında parolanızı mutlaka değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.
  • Projenizin Kaynak Kodları/Dosyaları: Yaptırdığınız işin kaynak kodlarını almanız projenizin sürdürülebilirliği açısından oldukça önemli. Kaynak kod teslimi bazı siparişlere dahil olmayıp ek olarak size iletilebilir. Bu konuyla ilgili ayrıntıyı satın almış olduğunuz ilanda göremiyorsanız birlikte çalıştığınız freelancer’a sorup sipariş başlamadan önce netleştirebilirsiniz.
  • Hosting: Web sitenizin internette barındığı servisi belirtir. Alıcıların web sitelerinin hosting durumu ve süresi hakkında freelancer’la net bir anlaşmaya varmaları gerekmektedir. Sınırsız süreli hosting hizmeti almanızın sağlıklı olmayacağını belirtmekte de fayda var. Bu konuda mutlaka rakamsal olarak bir anlaşmaya varmanız, ilerleyen zamanlarda rahat etmenizi sağlayacaktır.

Kaynak: bionluk

İlginizi Çekebilir  Sosyal Medya Teknikleri

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.