Popüler Cevap

Limon Suyu Çilleri Geçirir mi?

Limon Suyu Çilleri Geçirir mi?

Özellikle yaz mevsiminde daha fazla gözlemlenen çiller kimi zaman insanların kurtulmak istedikleri cilt lekeleri olabiliyor. Limon suyunun çilleri geçirdiğine dair çok sayıda bilgi paylaşımı olmasından dolayı okurlarımız limon suyu çilleri geçirir mi sorusunu sormaktadır. Alanında uzman kişiler çilleri geçirme hususunda limon ile olumlu sonuçların alındığını belirttiler.

İnsan her hali ile güzeldir. Bazen çiller bazı kişilere öyle çok yakışıyor ki anlatamam. Peki, çillerinden memnun olmayanlar ne yapsın. Şimdi yüzdeki leke ve çillerinden memnun olmayanlar için bir maske paylaşacağız. Hepinizin kendiniz ile barışık olmasını temenni ederim. Çilleriniz hayata küsmenize neden olan durumlardan birisiyse bu maske sayesinde çillerinizden büyük oradan kurtulabilirsiniz ancak ilgili maskenin çilleri tamamen geçirmediğini de bilmenizi isteriz.

Çil maskesi için gerekli malzemeler

  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • Yarım limon suyu
  • Yarım çorba kaşığı salatalık suyu

Çil maskesinin yapılışı

Malzemenin tamamını karıştırdıktan sonra göz çevresine ve dudak kenarına yaklaştırmadan yüzünüze sürün. 20 dakika etki etmesini bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Haftada 3 kez uygulanabilir olan bu karışımı periyodik olarak yapak olursanız çillerinizden daha kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Limon içerisinde asit bulunduran bir besin kaynağıdır. Bu nedenden dolayı açık yarası olan kişilerin bu maskeyi kullanmamasında fayda var. Ayrıca ilgili maskeyi haddinden fazla kullanan kişilerin ciltlerinde aşırı derecede beyazla meydana geldiği de gözlemlenmiştir.

İlginizi Çekebilir  Erkek Saç Bakımı Hakkında Aradığınız Her Şey

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.