Popüler Cevap

Ankara’da Dudak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Ankara’da Dudak Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dudaklar özellikle kadınlar için ilk bakışta göze çarpan detayların başında gelmektedir. Çarpıcı dudaklara sahip olmayı her kadın ister! Dudak yapısı herkeste farklıdır, yüz hatlarına göre ince dudaklar, alt ya da üst dudağın ince olması gibi farklılıklar olabilir, bu durumda çarpıcı ve dolgun dudaklara sahip olmak isteyen herkes dudak dolgusuyla çekici dudaklara sahip olabilir. Dudak dolgusu Ankara da kadınların en çok tercih ettiği estetik uygulamaların başında gelmektedir.

Dolgu maddesi tasarlanırken, doktorların ortak önerisi ile içeriğinde hyalüronik asit kullanılmıştır. Bunun amacı vücutta var olan bir maddenin azalmasından ya da yok olmasından kaynaklı, bu maddenin yerine koyulması ya da olan maddeyi tetikleyerek ciltte farklılık yaratmasını amaçlanmaktadır. Bu amaçla cildin yan etkiye maruz kalmamasını sağlamak ve var olan bir maddeyle takviye işlem sağlamaktır. Hyalüronik asit dudaklara enjekte edilerek dudak dolgusu işlemi yapılmaktadır, hyalüronik asit sayesinde dudaklar hacim ve dolgunluk kazanır, bu geçici sürelidir, çünkü dudak dolgusu 6 ile 12 ay arasında süreyle kalıcılık göstermektedir.

Dudak dolgusunda, dolgu maddesi dudak üzerinde hekimin belirlediği noktalardan cilt altına enjekte edilir. Bu enjekte ince kanüller sayesinde yapılır ve dudaklara dolgunluk ve hacim kazandırılır. Dolgu maddesinin dudak altına eşit miktarda dağılması için dudaklara uygulamada masaj yapılır ve dolgu maddesi eşit olarak dağıtılır. Uygulama öncesinde dudaklara lokal anestezi sağlanır ve böylelikle acı hissi en aza indirilir. Uygulama toplamda 15 ya da 20 dakika sürmektedir, bu sebeple günlük yaşantınızdan fazla zaman çalmadan kısa sürede uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Dudak dolgusunda amaç dudakları büyütmek değildir, dudaklara doğal bir hacim kazandırmak amaçlanır. Bu sebeple uygulama sonrasında doğal bir görüntü elde edilir, bu sayede dudak dolgusu Ankara başta olmak üzere birçok ilde en sık yapılan uygulamaların başında gelmektedir.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

Dudak yapısının herkesin birbirinden farklı olduğunu söylemiştik, genetik sebepler, yaşlanma gibi sebepler dudaklarda farklılık gösterebilir. Genetik olarak ince dudaklara sahip olan hastalar varken, yaşın ilerlemesine bağlı hacim kaybı yaşanan dudaklarda vardır. Her iki durumda da isteyen herkes dudak dolgusu yaptırabilir. 18 yaşını doldurmuş herkes dudak dolgusu ile dudaklarına hacim kazandırabilir. Dudak dolgusunun bir ameliyat olmadığını unutmamak gerekir, etkili sonuçlar veren hacim kazandıran bir uygulamadır ve kalıcı değildir. 6-12 ay süreyle farklılık gösteren kalıcılığı vardır, ancak bu süre sonrasında dudak dolgusu işlemi tekrarlanabilmektedir, tekrarlanan uygulamalarda kalıcılık süresinin de arttığı gözlenmiştir.

Dudak dolgusu Ankara ya da İstanbul gibi şehirlerde oldukça fazla tercih ediliyor, bu durumda da talep artıkça dudak dolgusuna ilgi merak da giderek artıyor, hastalarımızın aklındaki sorulara yanıt verebilmek adına dudak dolgusunun güvenli bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Çekici ve çarpıcı dudaklara sahip olmak isteyen herkes güvenle dudak dolgusu uygulaması yaptırabilir. Unutulmamalı ki bu işlem için güvenilir merkezler ve uzman hekimler tercih edilmelidir.

Detaylı bilgi için www.dudakdolgusuankara.net adresini ziyaret edebilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.