Popüler Cevap

İş Verimliliğinizi Arttıracak 5 Alışkanlık

isinizi-verimliliginizi-arttiracak-5-aliskanlik

İçerik Tablosu

Kendinizi geliştirmeniz, olumlu alışkanlıklar edinmenize bağlıdır. Çalışmanızın kalitesini ve miktarını arttırmak istiyorsanız, alışkanlıklarınızı geliştirmek aradığınız şey olabilir.

Aşağıdaki listede iş verimliliğinizi arttırmanıza yardımcı olacak 5 alışkanlık listelenmiştir. Keyifli okumalar.

 

1. Günlük Yapılacaklar Listesi Kullanın

yapılacaklar listesi

Bir çalışmaya başlamadan önce, neler yapmanız gerektiğinin bir listesini yapın. Gününüzü mümkün olduğunca hazır ve organize olarak başlatmak iyidir. Böylelikle, hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan ve işinizin bitmesine daha fazla zaman ayırdığınızdan emin olabilirsiniz.

2. Görevlerinize Öncelik Verin

görevlerinize öncelik verin

Yapmanız gereken birçok görev olduğunda, en zorlu görevleri sona bırakmak cazip olabilir. Ama yapabileceğiniz en yüksek kaliteli işi üretmek istiyorsanız, en önemli olanları önce yapmanız ve sona daha az önemli olanları bırakmaktır.

3. Güne Teknolojiden Uzak Başlayın

güne teknolojiden uzak başlayın

Sabah ilk önce uyandığınızda, kısa mesajlarınızı kontrol etmek ve uyurken Twitter’da kaçırdığınız her şeyi yakalamak cazip olabilir. Ekran saatinizi kahvaltıdan sonraya kadar kısıtlarsanız, gününüzün ilk saatinde birinde daha üretken olursunuz. Yapılacaklar listenizi hazırlamak ve öncelik vermek için bu saati kullanabilirsiniz veya daha sonra zamandan tasarruf etmek için işten önce birkaç işi yapın.

4. Büyük Projeleri Daha Küçük Parçalara Bölün

büyük projeleri daha küçük parçalara bölün

Bir gün içinde bütün projenin hepsini yapmak zorunda olduğunuzu söyleyen bir kural yok. Çalışmanızın kalitesini ve verimliliğini artırmak için, büyük görevleri daha küçük parçalara bölün, böylece onları birer birer yok edebilirsiniz.

5. Üretken Olduğunuz Zamanlarda Çalışın

üretken olduğunuz zamanlarda çalışın

Herkesin kendi optimum verimlilik süresi farklıdır. Gününüzde, genellikle işyerinde, evde veya ikisinde de en iyi sonucu elde ettiğiniz zaman aralığıdır. Ne kadar çok işi alabileceğinizi ve ne kadar verimli bir şekilde uygulayabileceğinizi geliştirmek için, en uygun verimlilik süresi çerçevesinde işinizin büyük kısmını yapma alışkanlığı edinin.

İlginizi Çekebilir  Kötü Alışkanlıkların Üstesinden Gelmek için 7 Öneri

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.