Popüler Cevap

Güneş Yanığı Kaç Günde Geçer?

Güneş Yanığı Kaç Günde Geçer?

Halkın büyük bölümünde amele yanığı olarak bilinen güneş yanıkları uzun süre güneşe çıkmamış kişilerde ciddi sorunların oluşmasına neden olmaktadır. Bilinçsiz bir şekilde güneşte kalıp yanan kişiler çektikleri ızdırabın biran önce sonlanması için güneş yanığı kaç günde geçer sorusunu sormaktadırlar.

Özellikle beyaz deriye sahip olan kişilerin derileri hassas olduğundan güneşe çıktıkları zaman esmer kişilere oranla daha çabuk ve daha şiddetli yanarlar. Güneş altında kalarak 3. Derece yanık olan kişilerin bile olduğu bilinmektedir. Bu tip sorunlarla mücadele etmemek adına güneşe çıkarken cildinizi korumak adına güneş kremi sürmenizde yarar var.

Güneş yanığı kaç günde geçer sorunuza gelecek olursak bunun için net bir süre verilmesi mümkün değildir. Bu durumun temel sebebi oluşan yanığın şiddetini bilmiyor olmamızdır. Basit güneş yanıkları yakalık olarak 2 gün içerisinde geçerken, sağlık ekiplerinin müdahalesini gerektiren derin yanıkların 1 ay süresince iyileşmediği de bilinmektedir.

Vücudunuzda oluşan güneş yanıkları çok derin değilse 1 hafta içerisinde nemlendirici kremler sürerek güneş yanıklarından kurtulabilirsiniz ancak oluşan güneş yanıkları aşırı derecede ise bunu evde iyileştirmeniz mümkün olmadığından en kısa zaman içerisinde bir sağlık kuruluşuna başvurmanızda fayda var.

İlginizi Çekebilir  7 Doğal Öksürük Tedavisi

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.