Popüler Cevap

Göz Çevresi Morluğuna Işık Dolgusuyla Veda Edin

Günümüzün güzellik anlayışı yüzümüzdeki sağlıklı, genç, dinamik ve etkileyici bakışlardan geçiyor. Işık Dolgusu İstanbul ’da yaşayan hemen her kişinin düzenli olarak yaptırdığı uygulamalardan biri. Sadece İstanbul değil ülkemizdeki birçok ilden ve yurtdışından da Quartz Clinique Op.Dr. Leyla Arvas için gelen yüzlerce hasta, güvenle ışık dolgusu uygulamasını yaptırmakta. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas, ışık dolgusu uygulamasıyla göz çevresindeki morluklara veda edeceğimizi belirterek tedavi hakkında bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyor;

Neden Işık Dolgusu?

geçmesiyle beraber göz altlarımızda halkalanmalar ve koyu renk halka oluşumları gözlenir. Işık dolgusu yaptırmadaki nedenler asıl olarak estetik kaygılardır. Kişilerin gerek iş ortamlarında, gerek sosyal çevrede gerekse karşı cinse genç, sağlıklı ve etkileyici olma isteği, ışık dolgusu yaptırılmasının nedenlerinden biridir. Dolgu içeriğindeki kolajen destekleyici yapı ile gözaltında bulunan cildin toparlanmasını sağlar

Işık Dolgusu İstanbul Quartz Poliklinikte uygulanan, gözaltı halkalarının geçirilmesine yönelik bir uygulama.Gözaltlarında zaman içerisinde oluşan halkalanma ve morluk problemleri, ışık dolgusu uygulaması sayesinde çözülür. Işık dolgusuyla gözaltlarının neme, mineral ve antioksidan bileşenlerine  doyarak, dokunun yenilenmesi ve hızlandırılması sağlanır.

Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Işık dolgusu göz altlarına aşama aşama ve yavaş şekilde uygulanan çok ince uçlu iğnelerle uygulanan bir işlemdir. Derinin alt tabakaları olan orta dermis ve dermis tabakasına uygulanmaz. Uygulama alanı göz altındaki kemik üstüdür. Aşama aşama yapılmasındaki amaç, öncelikle subkutanöz destekleyici tabakanın hyalüronik asitle desteklenmesidir. İkinci olarak vitamin kompleksleri ve aminoasit içeriğiyle uzun süreli hücresel yenilenme sağlanır.

Acı ve Ağrı Hissedilir mi?

Işık dolgusu işlemi öncesinde bölgeye anestezi etkili krem uygulanır. Aynı şekilde dolgu uygulaması içeriğindeki anestezi ile beraber kişi dolgu uygulaması esnasında ve sonrasında herhangi bir acı ve ağrı hissetmez. İşlem  çok küçük ve ince uçlu iğnelerle uygulandığı için minimal morluklar görülebilir. Bir ya da iki gün içerisinde bu morluklar geçer.

İlginizi Çekebilir  Bahar Ayına Özel Tesettür Kombinleri

Işık Dolgusu Hangi Bileşenlerden Oluşur?

Formülasyonunda,

dermal bir dolgu olan çapraz bağlı hyalüronik asit,

arjinin, glisin, pro-isolasin, lösin, valin, treonin, lisin amino asitleri

Glutatyon, N-asetil-L-sistein ve alfa lipoik asit antioksidanları

B6, çinko ve bakır mineralleri ile oluşturulmuş besin maddeleri karışımı mevcuttur.

Yüksek ve ileri teknoloji kullanılarak üretilen dolgu maddeleri hacim kaybının yaşandığı bölgelere enjeksiyonla uygulanır. İçeriğinde insan vücuduyla uyumsuz herhangi bir madde bulunmayan bu dolgular, kişilerde herhangi bir alerjiye de sebep olmaz.

Uygulama Bölgesi ve Kalıcılığı Hakkında

Işık dolgusu uygulamasıyla, gözaltında oluşan çukur bölümler doldurularak yanak seviyesine getirilir. Uygun oranda yükseltilme ile halkalanmalar ve morluklar kaybolur, yüzde ve gözlerde genç ve sağlıklı bir ifadeye ulaşılır. Bu ışığın aynı oranda yansıtılmasıyla yakın ilişkilidir. Kalıcılık süresi 12-18 ay civarında olmaktadır. Dolgunun kalıcılığını etkileyen faktörler kişinin sağlıklı beslenmesi, uyku düzenine dikkat etmesi sigara, kirli ortamlar ve alkolden uzak durarak ve bol su içmeye dikkat ederek artırılabilir.

Işık Dolgusu Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı merkezlerin çeşitli internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Op. Dr. Leyla ARVAS tarafından uygulanan Işık Dolgusu İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Quartz Poliklinik +90 212 241 46 24 numaralı hattımızı arayarak ışık dolgusu uygulamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.