Popüler Cevap

Espressonun Zararları Nelerdir?

Espressonun Zararları Nelerdir?

Biz Türkler genel olarak kahve içmeyi seven bir millet olduğumuzdan dolayı kahvelerin neredeyse her türünü tüketen bir milletiz. Espresso adı verilen ürün son zamanlarda en çok tüketilen içeceklerden birisi haline gelmiş olsa da uzmanlar insanları espresso zararları hakkında uyarmaya devam ediyor. Sizlerde bu içeceği daimi olarak tüketen bir kişiyseniz espressonun zararları nelerdir gelin öğrenelim.

Genelde keyif için içilen espressonun zararları gündem konusu haline geldi. Sadece 1 bardak espresso kalbe giden kan akışını kısıtlıyor buda kalbin hasar görmesine neden oluyor. Yapılan yeni bir araştırmaya göre bir fincan espresso kalbiniz için oldukça zararlı olabilir. İçeriğindeki kafein miktarı nedeniyle espresso’nun sadece bir fincanı kardiyovasküler sisteme zarar veriyor. Bir fincanda espresso’da 130 miligram kafein bulunuyor. Filtre kahvede ise 120 mg bulunuyor.

Palermo Üniversitesi’ndeki İtalyan araştırmacıların 20 yetişkin üzerinde yaptığı araştırmada bir fincan espresso içenler kafeinsiz espresso içenlerle karşılaştırıldı. Bu araştırmada bir saat içinde kalbe giden kanların akışında yavaşlama görüldüğü European Journal of Clinical Nutrition’da yayınlandı.

Espresso içerisinde bol miktarda kafein yer aldığından dolayı bu içeceği aşırı derecede içmeniz halinde kalp sağlığınızda ciddi problemler gözlemlenmeye başlayacaktır. Kalp sağlığınızı korumak ve sağlıklı uzun bir ömür sürmek için içeriğinde kafein barındıran ürünlerden uzak durmanızda fayda var.

İlginizi Çekebilir  Kan Tahlili Nedir? Nasıl Yapılır?

1 yorum

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.