Popüler Cevap

Çim Halının Avantajlarına Göz Atın

Düzenli bir çim görüntüsü dış mekan peyzajı açısından estetik bir değer taşır. Kısıtlı kişi kullanımına sahip bir apartmanda da daha geniş bir insan potansiyeline sahip otelde de çim alan görüntüsü dekorun bir parçası olarak yer almaktadır. Ancak kişi sayısının az olduğu mekanlarda dahi çim tesisi zorlu bir iştir. Çimin güneşe dayanıklı olup olmaması, ezilme ihtimali, suya çok fazla ihtiyaç duyması gibi etkenler çim bakımı ve devamlılığını güçleştirmektedir.

Çimin verdiği ferah görüntüyü zahmetsiz bir şekilde yakalayabilmek ise çim halı ile mümkün olmaktadır. Çim halı, hem mekanı bütünleyici estetik bir görünüm katar hem de çimde oluşabilen ezilmeler olmadığı için görünümü her zaman parlak ve pürüzsüzdür. Çimin bakım maliyeti yüksek olmakla beraber çim halı yalnızca temizlik ihtiyacı duyar. Çim halı kullanırken dikkat edilmesi gereken şey üzerinde yaprak, sigara izmariti, taş gibi dış faktörlerin uzun süre barınmasına müsade etmemektir.

Çimlendirilmiş alanlarda gölgede kalan yerler ya da çam ağacı dipleri çimin yaşaması için elverişsiz alanlardır. Bu sebeple genel görünümde bütünlük sağlamak kolay olmaz. Ancak çim halı hem güneşe dayanıklılığı hem de farklı iklim koşullarına uygun olması sebebiyle tercih sebebi olabilmektedir.

Çim halı kullanım alanlarına bakıldığında ise okul, otel, apartman ve site bahçesi, alışveriş merkezi açık alanı, koşu yolları, kafeterya, balkon gibi alanların olduğu görülmektedir. Pek çok kişinin kullanımına açık olan bu alanlarda kaydırma yapmadığı için çim halı kullanmak daha rahat olmaktadır.

İlginizi Çekebilir  2017 Vestiyer Modelleri

Çim alan üzerine yaprak, çekirdek, izmarit vb. maddeler düştüğü zaman temizlemesi oldukça güç olmaktadır. Temizlenmediği takdirde de çim köklerini öldürüp çimin solmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu da çim alanda yer yer kelleşmelerin görünmesine sebep olur. Ancak çim halı kullanımında temizlik su ile yıkama ya da silkeleme ile kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Rahat kullanım ve düşük maliyet avantajları ile ön plana çıkan çim halı modellerini paspastoptancisi.com online alışveriş platformundan bulmak mümkün olmaktadır. Geniş bir ürün yelpazesine sahip online alışveriş mağazası uyguladığı uygun fiyat politikası ile de tercih sebebidir.

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.