Popüler Cevap

Bir Bileşenin Sürücü Sorununu Nasıl Çözebilirim?

Bir Bileşenin Sürücü Sorununu Nasıl Çözebilirim?

Harici bileşenler (fare, klavye, monitör ve yazıcılar) herhangi bir sebep olmaksızın çalışmaz hale gelebilir. Fakat sorun çoğu zaman cihazda değil, sadece sürücüsündedir.

Her zamanki gibi önce USB portunu değiştirin ve kasanın arkasındaki portları deneyin. Eğer bu sorunu çözmezse, Denetim Masası’na girin ve Aygıt Yöneticisi’ni bulun. Burada yanında sarı bir ünlem işareti olan bileşenlere bakın, bu sürücü sorununa işaret eder

Sorunlu bileşeni tespit ettiğinizde, bunun üstüne sağ tıklayın ve Kaldır seçimine tıklayın. Çıkan uyarıyı onaylayıp (bknz. Sağ üstteki ekran görüntüsü) donanımı kaldırın. Bazı bileşenlerde, örneğin ekran kartı, onunla birlikte yüklenen programların da kaldırılması söz konusu olabilir. Böylesi bir durumda Denetim Masası’ndan Program Ekle/Kaldır seçeneğinden bu programları kaldırın.

Ardından üreticinin web sitesine girin ve ürünün son sürücüsünü (ve gerekli yan yazılımları) indirin. Eğer sürücüyü bulamazsanız, klavye ve farelerde bu sık yaşanır, Windows bunları kendiliğinden yeniden yükleyecektir. Sürücüyü kurduktan sonra, bileşeni çıkarın ve bilgisayarı yeniden başlatın. PC açıldığında, bileşeni yeniden bağlayın ve PC’niz onu algılayıp doğru sürücüyü de algılayacaktır. Fakat bu da sorunu çözmezse, bileşende değişmesini gerektirecek temel bir arıza söz konusudur.

İlginizi Çekebilir  Bilişim Teknolojilerinin Yararları ve Zararları Nelerdir?

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.