Popüler Cevap

Zirkonyum Kuronun Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum Kuronun Avantajları Nelerdir?

Diş renginde olan ve bu sayede doğal dişlere yakın bir görünüm sunan zirkonyum kuronlar, en çok tercih edilen estetik diş hekimliği materyalleri arasında yer alır.

Hiçbir şekilde diş eti renklenmelerine ya da diş eti alerjik reaksiyonlarına yol açmaz. Yüksek dirençli olmaları zirkonyum kuronların hem ön hem de arka bölge dişlerinde güvenle kullanılmalarını sağlar.

Alttaki dişin rengini maskeleyebildiğinden renklenmiş ya da çok koyu renkli dişlerin bile mükemmel görünmesine olanak tanır.

Tat alma duyusu bozukluğuna, ağız kokusuna, diş eti problemlerine yol açmayan bir materyaldir.

Ağzında birkaç dişi eksik olan hastalara implantlardan ya da dişsiz bölge yakınındaki komşu dişlerden destek alınılarak sabit protezlerle restorasyonlar yapılır. Bu restorasyonlar metal destekli ya da metal desteksiz olabilir. Metal destekli sabit protezler ağız içi kuvvetlerine direnç göstererek, doğal diş görünümünü engelleyip, estetik sorunlar doğurabilirler.

Metal destekli seramik kronların neden olabileceği estetik kaygılar, yüksek dirençli seramik sistemlerin geliştirilmesini ve zirkonyumun günümüzün en güncel altyapı materyallerinden olmasını sağlamıştır.

Neden Zirkonyum Porselen Tercih Etmeliyim?

  • Işık geçirgenliği yüksek olduğundan doğal bir görünüm sunarlar.
  • Isı yalıtımları yüksek olduğu için dişlerde herhangi bir ısı hassasiyeti yaşanmaz.
  • Diş eti dostu bir materyal olduğundan ağızda herhangi bir problem yaratmaz.
  • Yüksek dirençleri sayesinde arka dişlerde de kullanılabilirler.
  • Kaplama altında yapay bir metal yansıma olmadığından yapay bir görünüme yol açmazlar.
  • Sağlıklı ve beyaz bir görünüm sunarlar.

Zirkonyum kaplamalar, porselen kaplama yüzeylerindeki pürüzlü görünümün aksine daha doğal görünmekte ve diş taşları oluşumunu minimuma indiren özelliği sayesinde uzun süreli bir kullanım sağlamaktadır. Dişe sıkı sıkıya tutunduğundan konforlu bir kullanıma olanak tanır.

Zirkonyum porselenler sayesinde estetik kaygıları bulunan, ortodonti tedavisi fırsatı olmayan bireyler, hayallerindeki dişlere kavuşabilirler.

Zirkonyum kaplama, kolay ve hızlı çözümler sunarak, hastanın sonuçtan memnun kalmasını sağlar.

Kaynak: http://www.adaklinik.com/zirkonyum-disler


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.