Popüler Cevap

Zeytinburnu’nda Görmeniz Gereken Yerler

Zeytinburnu'nda Görmeniz Gereken Yerler

Kültüre ve tarihe doyabileceğiniz İstanbul’un en özel ilçelerinden biri olan Zeytinburnu’nda keşfedilmeyi bekleyen pek çok yer bulunuyor. Çok sayıda tarihi ve kültürel değere ev sahipliği yapan ilçede İstanbul’un köklü tarihine tanıklık edebilir ve bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Zeytinburnu’nda bulunan görmeniz gereken yerlerden birini İstanbul surları oluşturuyor. İstanbul surlarının Zeytinburnu’nda kalan kısmına Kara surları ismi veriliyor. Bu surların en önemlileri olarak bilinen Altın Kapı da Zeytinburnu’nda mutlaka görmeniz gereken bir nokta. Altın Kapının arkasında yer alan Yedikule hisarı da tarihi anlamda büyük önem taşıyor. Zeytinburnu’nda gezi rotanıza ekleyebileceğiniz yerler arasında Balıklı Meryem Ana Rum manastırı, Topkapı kültür parkı ve Seyyid Nizam camii gibi daha pek çok mekan bulunuyor.

Zeytinburnu Tarihi Mekanları

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış İstanbul’un, Zeytinburnu ilçesinde medeniyetlere ait pek çok izi yakından görmek mümkün oluyor. Bu izleri özellikle tarihi mekanlarla keşfedebileceğiniz ilçe, tarih meraklılarında büyük ilgi ve hayranlık uyandırıyor. Geçmişten günümüze kadar büyük ustalıkla korunmuş tarihi yapı ve eserler medeniyetlerin yaşanmışlıkları hakkında pek çok fikir veriyor. Zeytinburnu’nda buram buram tarih kokan bu mekanların en önemli örneklerini Balıklı Rum kilisesi, Kazlıçeşme Fatih camii ve Yenikapı mevlevi hanesi gibi tarihi mekanlar oluşturuyor. Bazılarının onarımda olduğu Zeytinburnu tarihi mekanları konukları tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Zeytinburnu’nda Konaklama

Tarihi dokusunun işletmelerine de yansıdığı Zeytinburnu ilçesi otantik ve bir o kadar modern konaklama seçenekleri ile ziyaretçilerini ağırlıyor. İstanbul ilçesinde konaklayabileceğiniz en güzel noktalardan biri olan Zeytinburnu otellerinde tercihleriniz doğrultusunda bir konaklama türü seçebilirsiniz. Burada tercihiniz konforlu bir konaklama yapacağınız bir tatil geçirmekten yana ise modern yapılardan oluşan lüks otellerin her şey dahil veya ultra her şey dahil konseptleri ile hizmet alabilirsiniz. Zeytinburnu’nda düşük bütçeli ve ekonomik bir tatil tercih etmek istiyorsanız da Zeytinburnu pansiyon veya düşük yıldızlı otellerde konaklama alternatifini değerlendirebilirsiniz. Hemen Neredekal.com’u ziyaret ederek Zeytinburnu otel fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.