Popüler Cevap

Yurtdışından Gelen Telefon Kaydı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yurtdışından Gelen Telefon Kaydı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Son teknoloji ürünü olarak kabul edilen cep telefonlarının fiyatları uygulanan vergiler nedeniyle aşırı derecede pahallı olduğundan dolayı insanlar daha ucuz yoldan telefon alabilmek adına yurtdışından telefon getirtmektedir. Getirilen telefonlar bir nevi vergi kaybı olarak görüldüğünden dolayı bu telefonların pasaport ile birlikte işlettirilmesi şartı konulmuştur. İşlettirilmeyen telefonlar bir süre sonra bloke olduğundan dolayı getirmiş olduğunuz telefonları kayırt ettirmeniz gerekmektedir.

Yurt dışından çeşitli yollarla yurt içine sokulan kayıt dışı telefonlar bilindiği üzere bir süre sonra kapatılmaktadır. Yurt dışından gelen cep telefonlarınızın kapatılmaması için imei kaydı yaptırmanız gerekmektedir. Şimdi sizlerle yurt dışından getirilen telefonları kayıt ettirmek için gereken belgelerin listesini paylaşacağız.

Yurtdışından Gelen Telefon Kaydı İçin Gerekli Belgeler

  • Pasaport
  • Nüfus Cüzdanı
  • Emniyetten Alınacak Ülkeye Giriş Kağıdı (Pasaportunda Giriş Tarihli Mühür Olanların Alması Gerekmiyor)
  • İkametgah Belgesi (Türk Pasaportu Olanların Alması Gerekmiyor)
  • Yeni Bir Hat (Sadece Yabancı Pasaportu olup, İkametgah getiremeyenlere tek bir hatla

Telefon ülkemize girdikten sonra 30 gün içerisinde yukarıdaki belgelerle birlikte Telekomünikasyon Kurumu tarafından telefonunuzun kayıt ettirmelisiniz.

IMEI sorgulamalarınızı mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php bağlantısını kullanarak yapabilirsiniz. Telefon kaydettirmek konusunda yasal bir değişikliğe gidilmesi halinde sizlere telefon kayıt işlemleri ile alakalı yeni düzenlemeleri sunmaya devam edeceğimizden emin olabilirsiniz. Eğer telefonum nasıl olsa kapanmaz diyecek olursanız büyük bir yanılgıya düşersiniz. Sistem tarafından cep telefonunuz en kısa süre içerisinde tespit edilip kapatılacaktır ve verdiğiniz para ziyan olacaktır. Bu nedenden dolayı tedbiri elden bırakmamanızda fayda var.

İlginizi Çekebilir  3D Süblimasyon Baskı Makinesi Nereden Alınır?

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.