Popüler Cevap

Yemek Odası Takımı Nasıl Seçilir?

Yemek masaları ve yemekler, aileyi, dostları, birlikte yaşamı paylaştığınız herkesi biraraya getiren ve hem sizleri hem bu özel anları paylaştığınız kişileri mutlu kılan, hayatın en önemli birliktelik noktalarından biridir. Bu denli özel anlara ev sahipliği yapıyor olması ise yemek masalarını, sandalyeleri ve yemek odası takımlarını seçerken, daha ayrıcalıklı davranmanızı gerektiriyor.

Birlikte geçirilen zamanı ve bulunduğunuz ortamı daha özel kılan yemek masalarında, şık, rahat ve huzurlu tasarımlarla birarada olmak, o anı daha özel kılacaktır. Dolayısıyla seçeceğiniz, salon takımları, yemek odası takımı da ev dekorasyonlarında olduğu kadar, siz ve sevdikleriniz için önemli olan bu özel anları zevkle ve konforla yaşayabileceğiniz nitelikte olmalıdır. Peki, bu özel anlara ev sahipliği yapacak olan yemek odası takımlarını seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Yemek Odası Takımlarını Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktaları

Yemek odası takımları, yemek odalarınızda ya da sadece özel zamanlarda sizin için en özel insanları ağarlayacağınız salonlarınızda kullanacağınız, salon takımları içerisinde bulunan, masa sandalye, konsol ve vitrinden oluşan modilyalardır.

Özel anlara ev sahipliği yapan yemek odalarını seçerken, bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Yemek odası takımlarınızı seçerken ilk olarak dikkat etmeniz gereken, kullanacağınız alanın genişliği olmalıdır.

Yemek masası ve sandalyelerle beraber, diğer tamamlayıcı unsurlar olan vitrin ve konsolu da düşünerek, kullanacağınınz alanın ölçüsüne göre tercihte bulunmalısınız. Yemek sırasında rahat geçişler ve bulunulan ortamın baskın ve bunaltıcı olmaması için ferah bir dizayna olanak sağlayan ölçüler tercih etmelisiniz. Aksi halde anın tadını çıkarmakta zorlanabilirsiniz.

Kullanacağınız alanın genişliğine göre tercih edeceğiniz altı, sekiz ya da daha kalabalık kişi sayısını kaldıran yemek odası takımlarına karar verdikten sonra, sizi bekleyen diğer aşama elbette seçeceğiniz ürünün konforu, kalitesi olmalıdır.

Odanızın şekline göre yuvarlak ya da kare masalar tercih edebileceğiniz gibi dikdörtgen masa tercihinde de bulunabilirsiniz. Eğer kullanım alanınız geniş ise dost meclislerinin kaçınılmazı yuvarlak masaları tercih etmeniz en doğru tercih olacaktır. Tüm bunların yanında elbette seçtiğiniz tasarımın sizi yansıtan, tarzınıza uygun modeller olması gerekiyor.

Yapım aşamasında uygulanan işlem, kullanılan malzeme kalitesi ve tüm bunlarla beraber renk ve tasarım detayları da seçeceğiniz modellerde önemli püf noktaları olarak, tercihlerinizi belirlemekte sizlere yardımcı olacaktır.

Yemek masaları kadar, sandalyelerin de kullanım sırasında, bel boşluğu detayının ve temas edilen yerin, rahat olunacak şekilde tasarlanmış olması önemlidir.  Yumuşak oturma alanı, bel boşluğuna uyumlu sırt kısmı ile hem siz hem sevdikleriniz için huzurlu bir yemek zamanı ile anın tadını doya doya çıkarabilirsiniz

Evgör Mobilya’da Farklı Tarzlarda Farklı Yemek Odası Tercihlerinde Bulunabilirsiniz

Yemek odaları da tıpkı diğer mobilyalar gibi farklı tasarımlarla piyasaya sunulmaktadır. Evgör Mobiya’da tercih edebileceğiniz pek çok yemek odası modelleri arasından, zevkinize hitap eden, şıklığı ve konforu birarada yakalayabileceğiniz, en tarz yemek odası takımlarına ulaşabilirsiniz.

Son dönemlerde çok sık tercih edilen, klasik algının modern algıyla harmanlandığı avangarde yemek odası takımı modelleri içerisinde tercih edebileceğiniz, Martha Avangarde yemek odası, konsol, konsol aynası, dikdörtgen masa ve altı adet sandalyeden oluşmaktadır. Gözalıcı ve oldukça şık bir tasarımı olan bu model konforlu bir kullanıma sahiptir. Lavrio avangarde yemek odası takımı ise sıcak ve şık bir tasarım olarak sizlerle buluşuyor. Opsiyonel olarak tv ünitesini de ekleyebileceğiniz bu yemek odası takımı ile sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel ve mutlu yemeklerin tadını çıkarın.

Avangarde modellerin dışında tercih edebileceğiniz modern yemek odası, lüks yemek odası seçenekleri de oldukça cezbedici modeller içeriyor. Silva lüks yemek odası, Carolina lüks yemek odası, Nantes, Elegance lüks yemek odaları kayıtsız kalamayacağınız nitelikte ve konforda ürünler olarak seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Modern yemek odaları arasından yine kendi tarzınıza uygun tasarımlar tercih edebilir, şıklığı, zarafeti  Evgör Mobilya’nın birbirinden tarz yemek odaları ile sevdiklerinizle birlikte sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Modern takımlar arasında yer alan, zevk ve kalitenin birleştirildiği bir tasarım olan Dorento modeli oldukça dikkat çeken, hem sadeliği hem şıklığı bir arada sunan bir model. Nirvalto modeli ise modern çizgilerin keskin bir şekilde hakim olduğu, şık ve dikkat çekici bir model olarak beliriyor.

Evgör Mobilya’nın alışılmışın dışında tasarladığı, Pirate yemek odası, Alberto modern yemek odası, Mazona yemek odası takımı gidbi tercih edebileceğiniz pek çok modelle siz de şık sofraların, mutlu yemeklerin tadını çıkarın.

 


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.