Popüler Cevap

TYT Matematik Nasıl Çalışılır?

TYT Matematik Nasıl Çalışılır?

TYT açılımı temel yeterlilik testi olarak bilinen bu sınav üniversiteye gitmek isteyen öğrencilerin temel bilgilerini ölçen YKS’nin 1.oturum sınavıdır. Bu sınavda gösterilen başarılara göre gençler üniversitede okumak istedikleri bölümlere kolaylıkla yerleşebilmektedir. İstediğiniz bölümlere yerleşebilmek adına ihtiyacınız olacak şey elbette ki iyi bir puan tutturabilmek olacaktır. Bunun için ise çeşitli çalışma metotları geliştirmeniz gereklidir. Sınavın temel derslerinden olan matematik kimisi için çok kolay görünürken kimisinin de korkulu rüyası haline gelmiştir. Bunun en büyük sebebi ise okuduğunu anlamamaktan yani kitap okumamaktan kaynaklanmaktadır. Matematikte size verilen soruları anladığınız takdirde sizden ne istediğini ve neyi yapmanız gerektiğini kolaylıkla kavrayabilirsiniz. Aynı zamanda bir miktar da ezberinizin bulunması gereklidir. Formüllere ihtiyaç duyacağınız noktada ezberinizin kuvvetli olması işinize yarayacaktır. Matematik gireceğiniz TYT sınavının ana derslerinden bir tanesi olduğundan dolayı bu derse karşı olan tüm uzaklığınızı ortadan kaldırmalı ve anlamak için çaba sarf etmelisiniz.

TYT’de Matematik Çözebilmek İçin Gerekenler

Öncelikli olarak bilmeniz gerekenler okulda almış olduğunuz temel derslerdir. Temelinizi sağlam attığınız takdirde üzerine çıkacağınız daireler de sağlam olacaktır. Fakat temeliniz sağlam değil ise yine de korkmanıza gerek yok. Gerekli çalışmalarla çeşitli kaynak kitaplar gerekse de hocalarınızdan aldığınız yardımlar ile eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. TYT Matematik soru bankaları bu zamanda size en büyük faydayı sağlayacaktır. Eğitmenlerinizin size sunacağı imkanları sonuna kadar kullanmalı ve bu iş için çaba sarf etmelisiniz. Okulunuzda görmüş olduğunuz konuları daha sonradan unutabilme olasılığınız çok büyük ihtimaldir. Nankörce davranan beyninizi tembellikten uzak tutarak ektiğinizi biçebilirsiniz. Hocalarınızın vermiş olduğu talimatları izlemeli soru çözümlerine önem vermelisiniz. Her soru için okuduğunuzu anlamak oldukça önemli bir meseledir. Sınav hazırlığınız süresi boyunca kitap okumanıza da zaman ayırmalı ve ihmal etmemelisiniz. Matematik oldukça geniş çaplı bir bilgi dağarcığına sahiptir. Özellikle birkaç soru tarzını işlemlerinin kalbi olan formülleri olmadan çözmeniz imkansızdır. Bu formüller sadece ezberi iyi olanlar için değildir. Unutulmamalıdır ki  insan beyni her zaman öğrenmeye açık bir organdır ve sınırsız bir dağarcığı vardır. Bu yüzden okulda almış olduğunuz eğitimleri özenle dikkate almalı ve ders takibi yapmalısınız. Aksi takdirde konu bütünlüğünü kaçırabilir ve tekrar yoluna koymakta zorlanabilirsiniz.

Matematikte Bireysel Çalışma

Öğrendiğinizi anlamanın en güzel yolu zihniniz ile baş başa kalarak öğrendiğiniz konuları sorular üzerinde pekiştirmektir. Bunun için öncelikli olarak Akmkitap.com web adresinden tyt matematik soru bankası edinebilirsiniz. Böylece her türden soru ile karşılaşarak bolca işlem yapabilir ve dikkatinizi toparlayabilirsiniz. Matematik, Türkçe gibi sözel konular içermediğinden adım adım işlemler ile yol alır. Bu yüzden her adımında sorunun doğruluğu bakımından dikkatli yol alınmalıdır. Çözeceğiniz sorular sizin zihninizi açacak ve beyin egzersizi yapmanızı sağlayacaktır. Daha çok uygulama ve pratiği yoğunlukta olan bu dersi kendinize eğlenceli bir hale getirmeniz olağan bir durumdur. Sizlerde soru bankaları edinerek yeni başlangıçların ilk adımını atabilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.