Popüler Cevap

Tesla Model S

Tesla Model S

Tesla Model S, geleceğin en parlak arabalarından birisidir çünkü sadece 2.7 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkabiliyor. Yani çok hızlı bir otomobildir. Yeni hızlanma rakamları Bugatti Veyron ile aynıdır.

ABD’de 134 500$’dan satışa çıktığını düşünürsek herhangi bir Lamborghini, Ferrari, Bugatti gibi “süper araba”dan 700 000$ daha az para verip 5 yetişkin koltuğu, oto-pilot ve ekstra konfor sahibi olabiliriz. Yeni 100kWh batarya, CEO Elon Musk’ın deyimiyle mevcut pil kimyasında teorik limittedir. 2012’den beri üretilen Model S bataryalarında bugüne kadar pil kimyası ve yazılım limitleri getirilmişti ancak batarya mimarisinde böyle farklı bir değişiklik olmamıştı.

P100D ile batarya kapasitesi 100kWh’a ulaşırken şarj süresinde herhangi bir değişim olmaksızın aracın menzili de 613 km’ye ulaşıyor. Bu da Tesla Model S’i yeni alınabilecek dünyanın en hızlı arabası yapıyor. Tesla Model S, Tesla Motors’un misyonu olan “Elektrikli Otomobillere Geçişi Hızlandırmak” amacını paylaşır ve buna katkıyı elektrikli otomobillerin içten yanmalı motordan birçok yönde çok daha iyi bir otomobil olduğunu kanıtlayarak yapar. Model S elektrikli motorların en büyük avantajı, “0” devirde, tam tork sayesinde ağırlığına rağmen müthiş hızlanabilmesidir.

İlginizi Çekebilir  Teknolojinin Yararları Nelerdir?

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.