Popüler Cevap

Tesettür Takım Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tesettür takımlar, zarif duran modelleri ile hanımların sıklıkla tercih ettikleri kıyafet kategorileridir. Tesettür kıyafetler içerisinde en çok tercih edilenler ikili takımlar ile elbiselerdir. Elbiseler son derece rahat olan kıyafetler olarak hanımların sıklıkla tercih ettiği giyim türleridir. Tesettür takım modellerinde klasik ya da modern stiller hanımların beğenisine göre değişim gösterir.

Modern takımlarda oversize modeller her zaman tercih edilen stillerdir. Vücuda oturmayan ve rahat tarzları kolay kullanım imkânı sağlar. Modern ve dinamik hava vermesi bakımından da gençlerin en çok tercih ettikleri tasarımlardır. Polar sweastshirt altında spor pantolonlar, dinamik ve sportif çizgilere sahiptir. Klasik takımlar denildiği zaman akla ilk gelenler, kumaş olan alt ve üst takımlardır.

Tesettür Takımlardaki Zarif Çizgiler

Tesettür ikili takım eşofman modellerinde de tercih edilen kategorilerdir. Polar, penye ya da kadife tarzı ikili spor takımlar en çok kullanılan modellerdir. Tesettür takımlarda kumaş olan etek, ceket ya da pantolon ceket tasarımları da son derece ilgi çeken tasarımlardır. İş kıyafeti olarak tercih edildiği gibi günlük yaşamın her alanında rahatlıkla kullanılır.

Tunik altı pantolonlar da tercih edilen bir diğer ikili takım kategorileridir. Uzun ceket ve yeleklerle kalem etek ve dar pantolonları ikili şekilde kombin etmek söz konusudur. İkili takımları farklı desende gömlek ve triko kazaklarla da kullanmak söz konusudur. Tesettür üçlü takım olarak kazak, ceket ve pantolonları sıklıkla görmek mümkündür. Ceketlerde uzun kesimler, hanımların her kıyafeti rahatlıkla giymesini sağlar. Özellikle, dar Jean pantolonlarla son derece şık ve modern bir görünüm sağlanır.

Tesettür Elbiselerin Tercih Sebepleri

Tesettür elbiseler en çok rahat oldukları için tercih edilirken, hiçbir kıyafetle kombin zorunluluğu olmaması da önem taşır. Kısa zamanda en şık şekilde hazırlanmak için önerilen, tesettür elbiselerdir. Tesettür elbise modellerinde bol kumaş tasarımlar kadar, belden kuşaklı daha dar tasarımlar da öne çıkar. Kollar dar ya da yarasa kol şeklinde olabilir.

Şal yaka elbiseler ile yakasız ya da erkek yaka elbiseler de tasarımlarda yer alabilir. Elbiselerin bazılarında kol manşet ve yaka detaylarında işlemeler olabilir. Düğmeli ya da fermuarlı elbiseler, bohem tasarımlar da tercih edilebilir.

Tesettür Elbiselerde Kalite

Kaliteli tesettür elbiseler için bazı firmalar öne çıkar. Elbise tasarımlarında farklı ve şık çizgiler kadar, kumaş kalitesi de önem taşır. Mevsime uygun kumaş tasarımları, yazın serin ve kışın sıcak tutan modeller tercih edilmek zorundadır.

Zülays sitesi bu konuda önerilen tesettür mağazalarının başında gelir. Firmanın tesettür takımları kadar, şalları da son derece zarif ve farklı tasarımlardır. Her yaşa uygun model seçenekleri, farklı beden çeşitliliği firmanın tercih nedenlerinin başında gelir. Oversize tasarımlar, dar klasik takımları ve şık elbiseler için firmanın ürünlerinin incelenmesi önerilir.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.