Popüler Cevap

Sosyal Medya Teknikleri

Sosyal Medya Teknikleri

Her markanın, internet girişiminin veya servisinin güçlü bir sosyal medya yönetimine ihtiyaç duyduğu artık yadsınamaz bir gerçek haline geldi. Sosyal medyada genişleyen bir kitleye ulaşmak hem satışları arttırmaya hem de mevcut müşterilerin ilgisini çekmeye yarayacak ve çevrimiçi marka kimliğinizi olumlu etkileyecektir.

Sosyal medya pazarlamacılığı zaman alan bir iş olabilir ancak sonucunda gelen beğeniler, yorumlar, paylaşımlar ve tıklamalar arttıkça, markanızın imajı da kuvvetlenecek, müşterilerinizle bir itibar ve güven ilişkisi kurgulamış olacaksınız. Sosyal medyada çok da yaygın olmayan birkaç yeni yöntemi sizin için derledik.

Müşteri Fikirleri ve Sorunları

Yıllar geçtikçe, sosyal medya araçları, özellikle de Facebook ile Twitter birer müşteri hizmeti hattına dönüştü. Herhangi bir şirketin sosyal medya sayfasını ziyaret ettiğinizde müşterilerin yaşadıkları sorunlar, ürün veya hizmet hakkındaki fikirleri, beğendikleri ve beğenmedikleri konularla ilgili sayısız yoruma rastlayabilirsiniz. Sizin de sosyal medya sayfalarınızda rastladığınız müşteri yorumları ve fikirleri markanızın geleceği için altın değerinde olacaktır.

Rakip Stratejileri ve Zayıflıkları

Facebook ve Twitter’daki müşteri geri bildirimlerine dayanarak rakiplerinizin zayıf yönlerini keşfetmek için yukarıda bahsettiğimiz yaklaşımı uygulayabilirsiniz. Acaba onlarda ürününüzün veya hizmetinizin sunmadığı farklı bir şey var mı? Bu bilgiler sektörünüzde size benzersiz bir avantaj sağlayacaktır.

Sektör Liderleri ve İlişkiler

Sektör liderlerinizin kimler olduklarını tabii ki biliyorsunuzdur fakat onların geliştirdikleri uygulamalar, müşteri memnuniyetini nasıl sağladıkları, dijital ürünlerine yaptıkları güncellemeler, sosyal medya kullanım ve geri bildirimleri, hizmetlerinin detayları sizin için hem bir yol haritası hem de bakarak yeni fikirler oluşturabileceğiniz resim işlevi görecektir. Sektör liderlerinizin Facebook sayfalarını beğenin ve onlara müşteri deneyimlerini iyileştirecek öneriler ve çözümler sunmaktan çekinmeyin. LinkedIn üstünden onlarla bağlantı kurun, aktif oldukları gruplara katılın. Zamanla kurguladığınız dijital ilişki fiziksel ilişkiye dönüşebilir, tanışmak için bir randevu alarak sektör liderlerinizle yüz yüze görüşebilir, eşsiz benzersiz tavsiyeler veya tüyolar alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Anakart Pilini Nasıl Değiştirebilirim?

Müşterinizi Daha İyi Tanımak

Sosyal medya takipçilerinizin sayısı birkaç yüzü geçtiyse, bu anket yapmak için iyi bir rakam olabilir. Onlarla ilgili bilgi edinmek için Google Formları kullanarak bir anket oluşturun. Kitlenizi ne kadar iyi tanısanız pazarlama ve reklam hedeflerini o kadar isabetli vurma şansınız olacaktır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.

Plesk Trial Lisans Kodu