Popüler Cevap

Şizofren Hastalar Nasıl Davranır?

Şizofren Hastalar Nasıl Davranır?

Şizofren hasta davranışları özellikle şizofreni hastalığının teşhis edilmesinde aşırı derecede önemlidir. Şizofren hastaları nasıl davranır sorusunu uzmanlara sorduğumuzda aslında birçoğumuzun da bildiği bazı davranışları bizlere söylediler. İnsanlar üzerinde yapılan gözlemlemeler sonucunda sergilenen davranışlar referans alınarak şizofren hastalığının tanısı konulmaktadır. Şizofren hasta davranışları bu nedenden dolayı aşırı derecede önem arz etmektedir. Etrafınızda bulunan kişilerden bazılarının şizofreni olma ihtimalini göz önünde bulunduruyorsanız gelin şizofren hastalar nasıl davranır birlikte öğrenelim.

  • Şizofreni hastaları başka hiç kimsenin duymadığı sesleri duyarlar ve bu sesleri duyduklarını insanlara söylediklerinde onların da bu sesleri duyduğunu söylemesini beklerler.
  • Şizofreni problemi olan kişilerin hem heyecan duygusunu hem de korku duygusunu en üst seviyede yaşadıkları bilinmektedir.
  • Şizofreni hastalarının zaman zaman aslında olmayan kişiler ile sohbet ettiklerini ve bu kişileri gördüklerini iddia ettikleri bilinmektedir. Bu durumdan yola çıkacak olursak şizofreni hastalarının bir hayal dünyasında yaşadığını da söyleyebiliriz.
  • Şizofreni hastaları hayal dünyasında yaşadıklarından dolayı normal insanlara göre daha farklı davranışlar sergilerler ve daha farklı konuşmalar içerisinde bulunurlar.
  • Şizofreni hastalarının bir konuyu anlatırken birdenbire anlattıklarını unutup başka bir konuyu anlatmaya başladıkları da sıklıkla görülmektedir.

Zaman zaman bazı insanlarda bu tarz davranışlarda bulunduğundan dolayı şizofreni hastalığının tanısını koymak aşırı derecede zordur. Bu nedenden dolayı şizofreni tanısı konulmuş olan kişilerin rahatsızlıklarının aşırı derecede ilerlediği bilinmektedir. Hastalıkla bireysel olarak mücadele etmek imkansız olduğundan dolayı kesinlikle şizofreni problemini ortadan kaldırmak için psikolog desteği alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir  Sinirlenmek Bir Hastalık mıdır?

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.