Popüler Cevap

Site Trafiğini Artırma Yöntemleri

Site Trafiğini Artırma Yöntemleri

Sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek için bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. Ancak artık site trafiğini artırmanın çok kolay olmadığını da bilmenizde fayda var. Site trafiğini artırma yöntemleri arasında nelerin bulunduğuna değineceğiz. Ancak öncesinde SSL sertifikasından söz etmek lazım.

2018 yılında Google tarafından yapılan duyuruda SSL sertifikası olmayan sitelerin “güvenli değil” ibaresiyle gösterileceği açıklandı. Artık bu sertifikaya sahip olmayan siteler arama sonuçlarında alt sıralarda gösteriliyor. Dolayısıyla önceliğiniz mutlaka SSL sertifikası olmalıdır. Aksi halde site trafiğini artırmak sizin için çok daha çetin bir yola dönüşür ve tüm çabanız sonuçsuz kalabilir.

Sitemap.xml

Siteniz için mutlaka sitemap.xml oluşturun. Bu sayede arama motorlarının botları sitenizin içerisindeki sayfaları takip edebilir. Olabildiğince dinamik bir site haritası oluşturmaya çalışın. Site haritasını görseller için de oluşturmanız gerektiğini unutmayın. Site sahiplerinin pek üzerinde durmadığı bu konu aslında sanılandan daha önemli! Görseller de site trafiğini artırıyor ve artık kullanıcılar görsel aramalar da daha fazla yapıyor.

İçerik Kontrolü

Sitenize ziyaretçiyi çekecek olan da, sayfada tutacak olan da içeriklerdir. Özgün, bilgi veren ve kaliteli içeriklerle sitenizi zenginleştirin. Zayıf içerikli olan tüm sayfaları kontrolden geçirin. Mevcut içerikleri sıklıkla güncellemek de önem taşıyor. Elbette anahtar kelime kullanımına dikkat edilmelidir. İçeriklerin SEO uyumlu olması çok büyük önem taşıyor. Bu arada zayıf içerikli sayfalarını gözden geçirmek için Screaming Frog SEO Spider kullanılabilir. Bu araç yardımı ile zayıf içerikli olan sayfaları hızlı bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Trafiği Az Sayfaların Kontrolü

Trafiği düşük düzeyde olan sayfaları da kontrol edin ve optimize edin. En az trafik çeken sayfaları görüntüleyerek incelemeniz ve optimize etmeniz trafiğinizin hatırı sayılır oranda artmasını sağlayacaktır. Ayrıca gösterini yüksek olan sayfaları da güçlendirmeye çalışın. Bu yolla ziyaretçileri sitede tutma olasılığınız da artar ve ziyaretçilerin diğer sayfaları ziyaret etme şansı da yükselir.

Hemen Çıkma Oranı

Ziyaretçilerin sitenizden hemen çıkma oranını da düşürmelisiniz. Bunun nedenini tespit ederek bu nedeni ortadan kaldırmanız yeterli olacak. Örneğin içerik yetersizliği, sayfanın yavaş açılıyor olması gibi nedenleri buluna ve yok edin.

Ayrıca web sitenize benzer sitelerden tanıtım yazısı satın almanız da trafiğinizin artmasına yardımcı olacaktır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.