Popüler Cevap

Şirket içi Eğitimler Neden Önemlidir?

Şirket içi Eğitimler Neden Önemlidir?

Eğitim insan hayatında sadece okul hayatıyla sınırlı kalan bir kavram değildir. İş dünyasında ve meslek hayatında başarıyı sağlamak için hizmet içi eğitim oldukça önem taşımaktadır. Bu nedenle birçok firma çalışanlarının eğitilmesi ve mesleklerinde daha başarılı olabilmeleri için mesleki eğitim çalışmaları düzenlemektedir. Böylece çalışanlarını mesleki konularda daha yetkin hale getirmekte, kendisi de başarılı işlere imza atmaktadır. Ancak, bu eğitimler düzenlenirken profesyonellerden faydalanmak eğitimin amacına ulaşması adına daha başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. E-öğrenme alanında çalışan Einstein firması, birlikte çalıştığı şirketlerin çalışanlarına yönelik mesleki ve kişisel gelişim eğitimi düzenleme konusunda oldukça önemli çalışmalara imza atmış bir firma. Farklı sektörlerdeki şirketler/firmalar için müşteri odaklı ve dijital eğitimler oluşturma konusunda Einstein, Türkiye’nin en büyük E-learning firması olarak gösterilmektedir.

Einstein, müşterilerinin “Nasıl daha iyi öğrenebileceklerini, en iyi şekilde anlamak” fikri ile yola çıkmış, çalışmaya başlayacağı tüm müşterilerine ilk olarak ulaşmak istedikleri hedefleri sorup, onlardan aldıkları yanıtlarla,  Einstein Dijitalleştirme ekibi analizler yaparak müşterileri için en iyi eğitim tasarımlarını oluşturuyor. Bu çerçevede müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun eğitim modelini çağın gereklerine uygun bir şekilde tasarlamakta ve dijital ortamlarda hazırlayarak uzaktan eğitim şeklinde sunuyor.

Uzaktan Eğitim de en önmeli konu, eğitim verilecek sektörü ve kişileri doğru tanıyıp, en teknolojik eğitim araçlarını kullanarak eğitim çözümleri üretmektir. Sadece eğitimi verip geçmek değil aynı zamanda eğitime katılanların öğrendikleri bilgileri iş hayatına uygulayabilmeleri de büyük önem taşımaktadır. Eğitimlerin gerçek hayatta uygulanabilir olması çok önemlidir. Eğitimler asla sayfalarca metin okumayı ve ezber yapmayı gerektirmeyen aktif eğitimler olmalıdır. Ayrıca eğitimlerde hem e-öğrenme hem de eğlenme ortamı yaratacak oyunlaştırma teknikleri kaliteli ve profesyonelce kullanılmalıdır.

Einstein Genel Müdürü Mert Kestek “Verilen eğitimlerin kolay öğrenebilir olması, akılda kalıcılık ve uygulanabilirliğinin arttırılması için, müşterilerimiz bizimle iletişime geçtiği andan itibaren onlarla ortak çalışıp çözümler üretiyoruz, böylelikle onların hem yükünü hafifletiyor, hem de maliyetlerini düşürdüklerini” belirtti.

Daha çok bayileri ve çalışanları çok, başka bir deyişle iş sahası geniş olan şirket ve firmaların Einstein’ı tercih etmesi de bu yüzden fazla oluyor. Einstein’ın en iddalı olduğu konulardan biri, müşterileri için özelleştirilmiş eğitim tasarımları yapmak, en üst grafik detaylarla ve mobil uyumlu olarak üretmeye ayrı bir önem veriyor. Teknoloji, gayrimenkul, finans, sağlık ve hobi sektörlerine yönelik eğitimlerini oyunlaştırma yöntemiyle müşterilerine sunuyor. Bu nedenle de grafik, mobil ögeler, görüntüler, videolar ve metinlerden sıklıkla yararlanıyor. Kullanıcı odaklılık her zaman ilk önem verilen konu. Eğitimden beklenen çıktıların alınmasında ve başarının ölçülmesinde dahi kullanıcının kontrolü kaybetmesine izin vermeyecek sistem dahilinde çalışarak en etkili öğrenme metoduna ulaşmayı hedefliyor. Uzaktan eğitim tasarımı yapan Einstein kullanıcıların en doğru şekilde öğrenmesi için sorumluluk duymakta ve en etkili eğitim modellerini oluşturmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.