Popüler Cevap

SIM Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

SIM Kart Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Günümüzde operatörlerin sunduğu avantajlı ve cazip kampanyalar nedeniyle kullanıcıların çoğu sim kart operatörlerini değiştiriyorlar. Sim kart değiştirdikten sonra problemle karşılaşanlar genellikle bankacılık işlemlerinde internet şubesi ya da mobil şubeyi kullanan müşteriler olmaktadır. Bu müşteriler Sim kart değiştirdikten sonra internet şubesi ya da mobil şubeye giriş yapmak istediklerinde telefona gelen akıllı SMS telefona gelmez. Bu probleme sim kart bloke denir ve Sim kart bloke kaldırma işlemleri de oldukça kolaydır.

Sim kart bloke problemiyle geçtiğimiz dönemlerde mobil iletişim sektöründe devreye alınan 4.5 G hızında internet imkanı sunan teknolojinin kullanılmaya başlanmasıyla çok sık karşılaşıldı. Operatörler eski Sim kartlarının 4.5 G uyumlu olmaması nedeniyle isteyen müşterilerin sim kartlarını değiştirdiler. Bunun sonucunda birçok banka müşterisi sim kart bloke problemiyle karşılaştılar ve sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak durumunda kaldılar.

Müşterilerin hesap güvenliğini sağlamak için uygulanan bloke işlemi için bankalar ve telefon operatörleri birlikte çalışarak sistem anında devreye girmektedir. Aynı şekilde devreye alınan bu bloke işleminin kaldırılması için yapılması gerekenler de oldukça basit ve kolaydır. Sim kart bloke kaldırma için birkaç yol bulunmaktadır, bunlar şu şekildedir.

Bu yöntemlerden ilki bankaların çağrı merkezini aramaktır. Bu işlemde TC Kimlik numarası, anne kızlık soyadının bazı harfleri, doğum tarihi ve doğum yeri gibi bazı güvenlik sorularına cevap verilerek sim kart değişiklik bildirimi yapılmakta ve müşteri temsilcisi yardımıyla bloke kaldırılmaktadır.

İkinci yöntem banka ATM’leridir. Banka kartı ile ATM’ye giriş yaptıktan sonra işlemler menüsü altında yer alan mobil şube işlemlerinden sim kartı aktifleştirme işlemi yapılarak sim kart blokesi kaldırılır.

Tercih edilebilecek son yöntem ise banka şubeleridir. Bunun için ilgili hesabınızın bulunduğu banka şubesine giderek müşteri temsilcisi yardımıyla sim kart blokesi kaldırılır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.