Popüler Cevap

Şerit LED ile Normal LED Arasındaki Fark Nedir?

Şerit LED ile Normal LED Arasındaki Fark Nedir?

LED yaşamımızda birçok yerde kullandığımız önemli bir üründür. Günümüzde her yerde kullanılan bu ürünler aydınlık ve şık bir ortam sağlamada hayatımızı kolaylaştırıyor. LEDler kullanıldığı kılıf özelliklerine göre farklılık göstermektedir. LED çeşitleri örneğin mantar LED, şerit LED, dizgi LED, SMD tabanlı LED, power LED VE CoB LED olarak piyasada bulunmaktadır.

LED Ürünlerin Avantajları

LED ürünler düşük enerji tüketimi, sağlamlığı, uzun örü, küçük boyutu ve hızlı bir şekilde açılıp kapanabilmesi gibi özellikleri ile klasik ışık kaynaklarına göre daha avantajlıdır. Ortamın en güzel şekilde aydınlatılması ve yüksek verim sağlaması açısından hemen hemen her alanda tercih edilmektedir.

Şerit LED Nedir?

Şerit LED birçok sayıda LEDin esnek bir pcb üzerine belirli aralıklarla dizildiği dekoratif aydınlatma amacıyla kullanılan ürünlerdir. Şerit LEDlerin farklı çeşitleri mevcuttur. Silikonlu şerit LED, silikonsuz şerit LED, tekli çip, üçlü çip renk değiştiren rgb gibi çeşitleri bulunmaktadır. Süsleme işleri için, tekeni arabalarda, mimaride, tabela yapımında ve vitrin süslemelerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Şerit LEDin ömrünün uzunluğu kullanılan güç kaynağına göre değişebilir. Bu nedenle güç kaynağının kalitesine güvenilen markalar tercih edilmelidir. Şerit LED sıradan ampullere göre değişik olsa da bazen 5 kat hatta 20 kat daha uzun ömürlü olabilmektedirler. LED şeritlerin klasik LEDlere göre ısı çıkışı güç kaybeder ve kaybettiği bu ısıyı sıradan LEDlere göre daha fazla yayar.

Kaynak : https://www.ledavrupa.net


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.