Popüler Cevap

SEO Dersleri

SEO Dersleri

SEO İngilizce, Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltımıdır, anlamı; arama motoru optimizasyonu demektir, optimizasyon Türkçe’de de kullanıldığı için olduğu gibi kalmıştır. İnternette arama motorları arama sonuçlarını algoritmik bir yapıda düzenlerler, yani bir iş için başlangıç noktası olarak tanımlanan yol, belirlenen, çizilen durumda sonlanır, başlangıçtan sona doğru kümeler halinde devam eder. SEO, web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda görünmesi adına yapılan çalışmaların bütünüdür. Arama motorlarının kriterlerine uygun anahtar kelimeleri bulmak, önemli bir husustur. SEO, web sitelerinin ziyaretinin arttırılması yönünde teknik ve yöntemler geliştiren bir süreçtir.

Arama motorları, kullanıcıya ilgili sonuçları sunmak ve var olanın ötesinde iyiyi elde etmek için parametreleri belli aralıklarla değiştirir, bu tür revizyonları takip etmek ya da anlamak SEO konusunda uzman olan kişilerin anlayabileceği bir durumdur, çünkü genellikle normal bir kullanıcının anlayamayacağı küçük değişiklikler yapılır.

SEO dijital pazarlama için olmazsa olmazlardandır, bu yüzden SEO dersleri önem kazanmaktadır;  SEO dersleri ne gibi faydalar sağlayacaktır sorusunun birkaç cevabı;

  • SEO nun içeriği ile ana bilgiler edinme.
  • Arama motorlarının çalışma algoritmasının anlaşılması.
  • Web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda görünümün sağlanması.
  • Kurum ve şirketlerin web sitelerini maksimum ölçekte kullanma yetisini sağlamak.
  • Web sitelerinin içeriği ile alakalı anahtar kelime bulunması ile ilgili öğretiler kazanmak.
  • Web sitelerinin sayfa ve sekmelerinde kullanılacak verilerin seçim becerisini geliştirmek.

SEO dijital pazarlamanın en kritik noktasıdır, arama motorlarında web sitesinin ilk sayfasında görünür olmak çok önemlidir, çünkü web trafiğinin % 95 i bu ilk sayfada gerçekleşmektedir ki bu ilk sayfada görünür olmak web sitesinin daha fazla kişiye ve kitleye ulaşıldığı anlamına gelir ve bu ilk sayfada özellikle en üst sırada yer almak pazar payından daha fazla pay almak demektir. SEO derslerinin  önemi bu noktada ortaya çıkar.

SEO uygulayan bir web sitesinin ziyaretçi trafiği artar, var ise e-ticaret ürün satışı artar, marka ise bilinirliği çoğalır, sektöründe pazar payı elde eder ve hepsinin yansıması olarak itibarı ve saygınlığı artar.

SEO dersleri alanında yetkin kişiler tarafından verildiğinde sağladığı katma değer oldukça yüksektir, bununla birlikte arama motorları özellikle Google belirli aralıklarla algoritmik sistemi değiştirdikleri için SEO dersleri de sürekli yenilenmektedir, yani kendini güncel tutmak ve gündemi takip etmek, geri de kalmamak adına önemli bir husustur. SEO derslerini en yalın ve en öğrenilir halini size biz sunarız.

https://www.analyticsakademi.com adresinden temel seviye ve ileri seviye SEO derslerine ulaşabilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.