Popüler Cevap

Sarı ve beyaz yumurta arasında bir fark var mı?

Sarı ve beyaz yumurta arasında bir fark var mı?

Yumurta, kahvaltıda çoğumuzun vazgeçilmezi arasında ancak, ara öğünde yumurta tüketimi de tahmin edilenlerin aksine oldukça faydalı. Yıllardır kolesterolü yükselteceği düşüncesiyle yumurta tüketiminden uzak durmamız gerektiğini söyleyen uzmanların, yapılan araştırmalar sonucunda yanıldığı da kanıtlanmış oldu.

Yumurtanın besleyici değeri olduğundan zayıflamak için kullanılmaması da uzmanların yanıldığı konular arasındaki yerini alarak, doğru olarak kabul edilen birçok görüşü de yıkmış oldu.

Market raflarında iki farklı renkte yumurtanın yan yana konulması ister istemez birbirleri arasında bir fark olup, olmadığı konusunda herkesin aklında bir soru işareti oluşturmuştur.

Yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen kesin bilgiye göre; iki farklı renkteki yumurta arasında bir fark olmadığı, besin değeri, lezzet ve pişme karakteristikleri bakımından her iki renk yumurtanın da içinin aynı değerde olduğu ortaya çıktı. Her iki yumurtada da aynı miktarda protein, mineral ve vitaminler (C vitamini hariç) vardır. Tabii tavuğun yediği yemin kalitesi de belirli farklar yaratabilir. Yumurtanın içi değil de kabuğunun rengi ile haklı olarak ilgilenenler, sadece onları paketleyenler ve satanlardır, çünkü bir pakette hep aynı rengin olması müşteri tarafından tercih edilmektedir.

Bazı uzmanlara göre de yumurtaların renkli veya koyu renkte hatta gölgeli ve çizgili şekilde olmasının asıl nedeni; tavukların, bu yumurtaları yemek isteyen düşmanlarına karşı kamuflaj yaparak neslin devamını sağlamaktır.

İlginizi Çekebilir  Bilinçli Tüketici Kimdir, Nasıl Oluruz ve Püf Noktalar Nelerdir?

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.