Popüler Cevap

Sakal Nasıl Gür Çıkar, Sıklaşır?

Sakal Nasıl Gür Çıkar, Sıklaşır?

Günümüzde sakal bırakmak moda haline geldiğinden dolayı sakalları seyrek olan kişiler günümüz modasına uyuyabilmek için sakal nasıl gür çıkar konusunu merak etmektedir. Sakal nasıl sıklaşır konusu üzerine yaptığımız araştırmalar sonucunda sakalların gürleştirilmesinin pek mümkün olmadığını ancak sakalların daha kalın bir şekilde çıkmasını sağlayarak sakalları olduğundan daha gür göstermenin mümkün olduğunu gözlemledik. Alternatif tıp dünyasında yer alan yöntemler maalesef köselik gibi problemlerin ortadan kaldırılmasında etkili değildir. Eğer hiç sakalınız yoksa yani köşeyseniz saymış olduğumuz yöntemler ile sakallarınızı çıkarmanız mümkün değildir. Bu tip durumlar için kesinlikle modern tıp dünyasından destek almanız yani alanında uzman bir kişi ile görüşmeniz gerekmektedir.

Çok eski zamanlardan beri insanlar sakallarını gürleştirmek için sarımsaktan yararlanmaktadır. Sarımsak içerisinde yer alan maddeler sayesinde sakalların gürleşmesini ve bu sayede sakalların daha sık görülmesini sağlamaktadır. Sarımsak içerisinde asit barındırdığından dolayı hassas bir cilde sahipseniz cildinize sarımsağı direkt olarak uygulamayın çünkü sarımsak cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Bu yüzden sarımsağın asidik özelliklerinin azalmasını sağlayacak ekstra bileşenleri de yapacağınız karışımlara eklemeniz gerekmektedir.

Sakalların sıklıkla kesilmesi sakalların kalınlaşmasını ve bu sayede daha gür çıkmasını sağlamaktadır. Bu yöntem yaşı küçük olan kişilerde işe yaramaktadır. Yaşınız ilerledikçe maalesef sakallarınızı sıklıkla kesmeye başlayarak sakallarınızı kısırlaştırmanız mümkün değildir. Uzmanlar bu tip sorunların küçük yaşlarda giderilmesi gerektiğini, ilerleyen yaşlarda yapılan müdahalelerin pek de faydasının olmadığını söylemektedir.

İlginizi Çekebilir  Burun Ameliyatı mı Burun Dolgusu mu?

Sakallarının seyrek olmasından dolayı aşırı derecede sıkıntı yaşayan insanlar olduğu için modern tıp dünyasında yer alan ilaç üreticileri bu sorunu ortadan kaldırmak adına çeşitli ilaçlar üretmişlerdir. Günümüzde neredeyse her eczanede satılan sakal serumu adı altındaki ürünleri kullanarak sakallarınızın olduğundan daha gür görünmesini sağlayabileceğiniz gibi fazladan sakalınızın da çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

Neredeyse her yöntemi denemiş olmanıza rağmen sakallarınızın bir türlü gür çıkmasını sağlayamadıysanız buna üzülmeyin çünkü sakal modası neredeyse her yıl değişmektedir. İlerleyen yıllarda sakalsız bir yüzün daha rahat moda alma ihtimali bulunmaktadır. Ayrıca askerlik döneminizde ya da kamusal bir alanda çalıştığınızda sakallarınızın olmasından dolayı sakallarınızı sıklıkla kesmeyeceğiniz için daha rahat bir yaşam süreceğinize emin olabilirsiniz. Şimdilik dezavantaj olarak görülen bu durum ilerleyen zamanda avantaj haline gelebilir


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.