Popüler Cevap

Saç Rengi Nasıl Açılır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç Rengi Nasıl Açılır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saçlarınızın koyu bir renge sahip olmasından rahatsızlık duyuyorsanız saç renginizi açarak iç dünyanıza yeni bir boyu getirebilir ve kimi sıkıntılarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Saç rengini açmak isteyen kişiler saç rengi nasıl açılır sorusunu sordukları gibi saçın rengini açarken nelere dikkat edilmesi gerektiğini de merak etmektedir. Bu nedenden dolayı sizlere bu konu hakkında sağlığınızı da göz önünde bulundurarak bilgi vereceğiz.

Esmer sarışına özenir sarışın esmere özenir insanoğlunu tatmin etmek pek güç olsa gerek. Şimdi saç rengini açmak isteyenlere saç renklerini açarken nelere dikkat etmeleri gerektiği hususunda bilgilendirme yapacağız. Eskiden oksijenli su ile saç renklerini açarlardı. Fakat oksijenleri su saçlarınızı yakarak pütür pütür olmasına yani zarar görmesine neden oluyor bizzat denedim 🙂

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Siyah renge sahipseniz saçınızı sadece bir işlem içe açmanız mümkün değil. Sarı saçlara sahip olmanız gerekiyorsa saçlarınıza zarar vermemek adına birkaç işlem sonrasında rengini sarıya döndürebilirsiniz.

Hazır boyaları kullanarak saçınızın rengini açmak istiyorsanız işiniz bir hayli zor. Hazır boyalar içerisinde bazı kimyasallar eksik olduğundan dolayı saçınızın rengini açmak için en az 4 ya da 5 sefer boyama yapmanız gerekmektedir.

Saç rengi açma işlemi sırasında çok sayıda kimyasal madde kullanılmaktadır. Bu kimyasal maddeler de saça ciddi anlamda zarar vermektedir. Saç renginizi açacaksanız meydana gelecek olan bu yıpranmaları göze almanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir  Saç ekimi sonrası ne yapılmalı, ne tür bir bakım uygulamanız gerekebilir?

Saçlarınız aşırı derecede koyu renkteyse saç açma işlemine saç uçlarından başlayın. Saçlarınızın ucunu açtıktan sonra saç diplerini de açmaya başlayabilirsiniz.

Boyanın saçlarınızı yıpratmadan saçınızı açmak için balyaj yaptırabilirsiniz. Balyaj sayesinde saçınız tamamen açılmasa da kısmi açılmaların olması açık saç rengi hissiyatının oluşmasını sağlayacaktır.

Saç rengi açma işlemi saçların aşırı derecede kuruyup yıpranmasına neden olur. Bu nedenlerden dolayı saç renginizi açtıktan sonra saçlarınıza uzmanlar tarafından tavsiye edilen nemlendiriciler ile bakım yapmanızda fayda var.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.