Popüler Cevap

PTE Sınavı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ulusal ve uluslar arası geçerliliği olan bir yabancı dil puanına ihtiyacı olanların karşısına çıkan seçenekler arasında yer alan PTE sınavı, bilgisayar tabanlı yeni bir sınav. Çeşitli dil sınavları arasından bir tercih yapmak, sınava girecek adayların kafasını da son derece karışıyor. PTE sınavı, diğer dil sınavlarına oranla birçok açıdan oldukça avantajlı bir konumda yer alıyor. Bu yazımızda sizler için “PTE sınavı nedir, zorluk derecesi nedir?” gibi çokça merak edilen soruları cevaplayacağız. İşte PTE sınavı hakkında bilmeniz gerekenler…

PTE Sınavı Nedir?

PTE sınavı; dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere 4 temel dil becerisinin ölçüldüğü bilgisayar tabanlı yeni bir sınavdır. PTE sınavı, ülkemizde YÖK tarafından YDS denkliği kabul edilmiş ve aynı zamanda uluslar arası birçok kurum tarafından geçerliliği kabul edilen bir dil sınavıdır. Bir dil puanına ihtiyacınız varsa, İngilizce dil yeterliliğinizi çok kısa bir sürede belgelendirmek ve sınava girdiğiniz tarihten itibaren 2 yıl boyunca sınırsız sonuç belgesi alabilmek gibi avantajları bulunan PTE sınavını tercih edebilirsiniz.

PTE Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

PTE sınavının ne zaman açıklandığı sıklıkla merak edilen konular arasında yer alıyor. PTE sınavı birçok farklı dil sınavları içerisinde en hızlı sonuç alabileceğiniz sınavdır. PTE sınavına son anda bile başvuru yapabilir ve yıl içinde çok sık yapılan bu sınava dilediğiniz zaman katılabilirsiniz. Bilgisayar tabanlı bir sınav olması nedeniyle PTE sınav sonucunuzu 5 gün gibi çok kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. Ulusal ve uluslar arası geçerliliği olan bir dil puanına ihtiyacınız varsa ve en hızlı şekilde sınava katılıp sonuca ulaşmak istiyorsanız PTE sınavı sizin için en doğru tercih olacaktır.

PTE Sınavı Zor Mu?

İlginizi Çekebilir  BDT Eğitimi

4 temel dil becerisinin ölçüldüğü bir sınav olan PTE sınavı, YDS, TOEFL, IBT ve IELTS gibi diğer dil sınavlarının aksine çok zorlayıcı bir sınav değildir. Bununla birlikte sınava düzenli ve kapsamlı bir şekilde çalışarak hedeflediğiniz puanlara ulaşabilirsiniz. PTE sınavına hazırlık aşamasında yapacağınız çalışmalar, sadece sınavdan yüksek puan almanıza değil aynı zamanda İngilizce dil becerilerinizi de büyük ölçüde geliştirecektir. 3 saat gibi kısa bir sürede tek oturum şeklinde yapılması ve hızlı bir şekilde sonuçlanması da sınavı diğer sınavlara göre daha avantajlı hale getiriyor. YDS’ye denk en avantajlı sınav olan PTE sınavı, düzenli bir çalışma ile hedeflediğiniz puana ulaşabileceğiniz, aynı zamanda da dil becerilerinizin ciddi anlamda geliştiğini görebileceğiniz bir sınavdır.

İstanbul PTE İle Son Kez PTE Sınavına Çalış

Hedeflediğiniz puana ulaşana kadar dilediğiniz sıklıkla girebileceğiniz PTE sınavına hazırlık süreci de büyük önem taşıyor. Düzenli ve kapsamlı bir çalışma ile bu süreci en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sınava hazırlık sürecinize başlarken bir çalışma planı oluşturmanız eksiklerinizi görmeniz açısından da son derece faydalı olacaktır. Böylece nereden başlayacağınız konusundaki kafa karışıklığınız da azalmış olacaktır. Çalışma planı oluşturma ve sınava hazırlık sürecinizde İstanbul PTE, hazırlık kursları ile sizlerin yanında olmaya devam ediyor. Alanında uzman ve tecrübeli eğitmenler ile birebir, zoom üzerinden gerçekleştirilebilecek derslere dilediğiniz yerden katılabilir, PTE sınavına etkin bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Sınava hazırlık sürecini en verimli şekilde geçirerek hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için PTE sınavını detaylıca ele aldık. PTE sınavı hakkında aklınıza takılan diğer tüm sorular için İstanbul PTE ile iletişime geçebilir, merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.