Popüler Cevap

Okuyanları Şaşkına Çevirecek İlginç Bilgiler

Filipinlerde bir ada

Çevrenizdeki insanlardan görmeden asla inanmayacağınız ilginç şeyler duyduğunuz oldu mu? Birazdan sizlerle paylaşacağımız bazı bilgiler gerçekten de “Görmeden İnanmam” diyeceğiniz cinsten. Bu yazıyı hazırlarken bu bilgilerden bazılarının gerçekliğini sorgulayarak emin olmak için birçok farklı kaynaktan tekrar ve tekrar kontrol etsem de hiçbir şey değişmedi, evet bu ilginç bilgiler gerçekten doğru.

Okurken sizi büyüleyeceğini düşündüğümüz bu bilgiler zaman zaman “yok artık, bu kadarda olmaz canım!” demenizi sağlayacaktır. Hatta inanıyorum ki birçoğunuz burada sizlerle paylaşacağımız bu bilgilerin doğruluğundan şüphe edecek ve araştırmayı dahi deneyecektir. Fakat şunu belirtmek istiyoruz; yapacağınız tüm araştırmalar burada paylaştığımız gerçeklerin değişmesine neden olmayacak 🙂 Hadi öyleyse, sizleri daha fazla meraklandırmadan ilginç bilgiler paylaşmaya başlayalım.

Bu Kadarı Da Olmaz, Pes Artık Dedirten İlginç Bilgiler

Yunus balığı

1- Yunus balıkları kafa bulmak için kirpi balığı yiyor desek? İnsanlar ile tahmin edilenden çok daha fazla benzer noktaya sahip olan Yunus balıklarını detaylı bir şekilde inceleyen bir araştırmacı grubu, genç Yunus balıklarının dikkatli bir şekilde kirpi balıklarını yediklerini fark ettiler. Kirpi balıkları bünyesinde “Sinir Gazı” adı verilen oldukça zararlı, ölümcül olabilecek bir madde üretirler. Bu madde az miktarda alınırsa uyuşturucu bir etkiye sahip olur. Genç Yunuslar bunu fark etmiş olmalı 🙂

Filipinlerde bir ada

2- Filipinler’de yer alan bir adanın içerisinde bulunan göl, kendi içerisinde bir adaya sahiptir. Hatta bu adanın da içerisinde bir göl bulunmaktadır. Hatta bu gölünde içinde bir ada yer almaktadır. Evet, adanın içerisindeki gölün içerisindeki adanın içerisinde bir göl ve bu golün içerisinde de bir ada yer alıyor. Kulağa çok saçma geliyor olabilir ama gerçekten de böyle bir yer var.

Çin trafiği

3- Dünya tarihine geçmiş en uzun trafik sıkışıklığı 2010 yılında Çin’de yaşanmıştır. Bu trafik o kadar uzun sürmüştür ki yaşanan sıkışıklığın sona ermesi tam 12 gün almıştır.

Kar manzarası

4- Dünya üzerinde yaşayan insanların neredeyse 3’te 2’si hayatları boyunca hiç kar görmemiştir. Neyse ki oldukça güzel bir ülkede yaşıyoruz ve çoğu bölgemiz 4 mevsimi net bir şekilde yaşıyor.

Pembe süt

5- Pembe bir süt size ne çağrıştırıyor? Eminim birçoğunuz hatta neredeyse hepiniz bu soruya çilekli süt cevabı verecektir. Fakat, Su Aygırının sütünün pembe olduğunu söylesek bize inanır mıydınız? Muhtemelen inanmazsınız fakat şuna emin olabilirsiniz, su aygırlarının sütleri pembedir.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.