Popüler Cevap

Lazer Epilasyon ve Agassi Ankara

İnsanlığın doğasından dolayı ergenlik evresinde başlayan ve o saatten sonra sürekli devam tüy ve kıl oluşumu genellikle koltukaltı, bacak, kol, yüz, bikini bölgesi, sırt, göğüs gibi bölgelerde meydana gelmektedir. Bu tüy ve kıl oluşumu yaşlılığa kadar devam etmektedir. Kişinin kıl ve tüy yapısına uygun olarak ortalama 2 haftada bir alınması gereken bu tüy ve kıllar geleneksel yöntemler ile ortadan kaldırılmaktaydı.

Epilasyon kelime anlamı olarak istenmeyen tüy ve kılların vücutta uzaklaştırılmasına denmektedir. Hala kullanılan bazı tüy uzaklaştırma yöntemleri bulunmaktadır. Bunlar ağda, cımbız, tüy dökücü kremler, jilet gibi uygulamalardır. Günümüzün gelişen teknolojisi sonucu ortaya çıkan Lazer Epilasyon ile artık vücutta istenmeyen bu kıl ve tüy oluşumundan kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer ışığının tüy ve kıl köklerini tahrip etmek suretiyle kalıcı olarak tüy ve kıllardan kurtulmaya yarayan Lazer Epilasyon, en hızlı ve en acısız yöntemdir. Çalışma prensibi kıl ve tüy köklerinde bulunan melanin pigmentini hedef alarak, ısı enerjisi ile yok etmek olan uygulama, kalıcı ve kesin bir çözümdür. Operasyon melanin pigmentinin bol olduğu kalın ve koyu renkteki kıllarda yüksek başarı oranı vermektedir. Uygulama yaptıracak olan kişinin cilt rengine ve kıl-tüy durumuna göre süresi değişen yöntem, genellikle 4-12 seans arasında sonlandırılabilmektedir.

Doğru ve başarılı bir epilasyon işlemi için kişinin kıl yapısına ve cilt rengine uygun olarak lazer çeşidi ve lazer dozu seçilmelidir. Lazer yönteminin daha etkili ve kalıcı bir sonuç verebilmesi için uygulama yapılacak vücut bölümü, cilt rengi, kıl kalınlığı ve renginin yanı sıra hormonal etkenler bilinmeli, bunlara uygun olarak bir lazer yöntemi uygulanmalıdır. En sık kullanılan Lazer Epilasyon cihazları Alexandrite lazer, Diode lazer ve Nd:yag lazerdir. Bu cihazlar lazer dalga boylarına göre isimlendirilmiş ve birbirinden farklı etkiler göstermektedirler.

Lazer Epilasyon Uygulama Bölgeleri?

Vücudun hemen hemen her bölgesinde uygulanabilen lazer yöntemi başlıca yüz, göğüs, sırt, bacaklar, koltuk altı, bikini bölgesi ve kollarda uygulanmaktadır. Uygulama sonrası 24 saat için aşırı sıcak su ile temastan kaçınılmalı ve koruma kremi sürülmeden güneşe çıkılmamalıdır. Lazer uygulaması konusunda alanında uzman Dr.Buket Yıldırım’ dan destek alabilir, www.drbuketyildirim.com adresinden bilgilendirilebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygun Değildir?

12 yaş ve üzeri birçok kişide uygulanan yöntem bazı durumlarda yapılmamaktadır. Bu durumlar;

-Gebe ve gebelik şüphesi bulunanlarda

-Kısırlık gibi tedavi uygulaması görenlerde

-Sarı, kırmızı ve beyaz kıl yapısı bulunanlarda

-Hormonal bozukluk görülenlerde

-Lazer uygulaması yapılacak bölgede açık uçlu yaraları bulunanlarda

-Son 6 ay içerisinde Roacutan kullananlarda ve son 1 ay içerisinde peeling yaptıranlarda uygulanmamaktadır.

AGASSİ NEDİR?

Ameliyatsız yüz inceltme yöntemi olarak da bilinen Agassi Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerde bilindik kliniklerde uygulanmaktadır. Erkek, bayan fark etmeksizin birçok insanın problem haline getirdiği yuvarlak yüz hatları, yanaklarda fazla yağ birikmesi sebebiyle ortaya çıkmaktadır.

Kilo alma durumuna göre artan bu yanak şişkinleri maalesef kilo verme durumunda yeteri kadar azalmamakta ve yuvarlak yüz dolayısıyla kilo veren insanlar daha şişman gözükmektedirler. Yaşlanmaya bağlı olarak şişkin olan bu yanaklar sarkmakta ve daha kötü bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

Bu sorunun çözülebilmesi için yüz bölgesinin daha sıkı olmalı ve inceltilmesi gerekmektedir. Son yılların popüler ve cerrahi bir işlem gerektirmeyen yöntemi olan Agassi yanak inceltme, yüksek frekansa sahip Radyofrekans teknolojisini ile tedavi edilebilmektedir.

Agassi Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Birçok şehirde uygulanma noktası bulunan Agassi Ankara gibi büyükşehirlerde de uygulanmaktadır. Uygulama yanak altlarına yerleştirilen bir aparat ile yağ dokusuna ulaşmakta ve ortalama 15 dakika süren bir işlem ile yanak kısmındaki yağ dokularına enerji iletilmektedir. Bu enerji uygulandıktan sonra ısı enerjisine dönüşmekte ve incelme meydana gelmektedir. Bu uygulama 2 seans ile etkisini göstermekte ve sıkılaşma meydana getirmektedir.

Agassi uygulamasında kullanılan aparatlar kişiye özel olmakta ve son derece hijyenik ortamlarda çalışılmaktadır. Herhangi bir ağrı ya da acı durumunun ortaya çıkmadığı yöntem sonrası günlük rutinlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Uygulama yanaklarda incelme sağlamasının yanı sıra sıkılaşma ve kırışıklıklarda gözle görünür miktarda azalma meydana getirmektedir. Daha genç ve taze bir cilde kavuşulmasını da sağlayan yöntem, kan dolaşımını da arttırarak bu genç görünümü korumaktadır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.

Plesk Trial Lisans Kodu