Popüler Cevap

Kredi Derecelendirme Kuruluşları Neden Önemlidir?

Finansal Piyasaların Gelişimi

Kredi derecelendirme kuruluşları çeşitli varlıklar için risk önlemleri sağlamak, daha kolay finansal piyasa katılımcıları değerlendirmek ve yatırım sürecine dahil tarafların kredi riskini anlamak gibi konularda yardımcı olmaktadır. Bireyler kredi kartları ve diğer krediler kolay erişim için uygun olması amacıyla bir kredi puanı alabilirsiniz. Kurumlar ayrı ayrı bireysel borç veren uzun değerlendirmeler yoluyla gitmek zorunda kalmadan bankalardan kolayca borç alabilir. Ayrıca şirketlerin ve hükümetlerin kredi puana göre şirket tahvilleri ve yatırımcıları çekmek için hazinelerine borç verebilir.

Kredi Derecelendirme Kuruluşları Finansal Piyasaları Düzenler

Moody’s, Standard & Poor ve Fitch gibi popüler derecelendirme kuruluşları tarafından sağlanan kredi derecelendirme, finansal piyasaların düzenlenmesi için bir kriter haline gelmiştir. Yasal politikalar yatırım kademeli tahvil tutmak için bazı kurumları gerektirir.Tahvil yatırım bu kurumlar tarafından kendi puana göre kademeli olarak sınıflandırılır, BBB daha yüksek bir derece ile herhangi bir kurumsal tahvil yatırım dereceli bağ olarak kabul edilir.

Risk Primi Tahmini

Bu kurumlar tarafından sağlanan kredi derecelendirme onlar krediler ve kurumsal tahvillerin talep edecektir risk primi belirlemede çeşitli bankalar ve finans kuruluşları tarafından kullanılmaktadır. Kötü bir kredi derecelendirme kötü kredi derecelendirme ile kurumlara ve bireylere uygulanan faiz oranındaki bir artış ile daha yüksek bir risk primi anlamına gelir. İyi bir kredi notu ile ihraççılar daha düşük bir faiz oranıyla fon edebiliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Doğrudan Vergi Nedir?

Kredi Piyasasında Geliştirilmiş Şeffaflık

kredi derecelendirme kuruluşlarının kredi piyasalarındaki geliştirilmiş verimlilik sağlamak ve ilişkilerinde daha fazla şeffaflık sağlar. derecelendirme iyi tanımlanmış kurallar kümesi boyunca çeşitli kredi kredi sağlamlığını izlemeye yardımcı olur.

Değerlendirme Sürecinin Standardizasyon

Çoğu kredi kuruluşları kredi derecelendirme belirlemek için kendi metodolojisini kullanır, ancak halk kredi derecelendirme sağlayıcılarının sadece bir avuç var çünkü, bu değerlendirme sürecinde standardizasyon büyük bir ekler. Farklı kredi kredi derecelendirme kolayca kredi derecelendirme şirketi tarafından sağlanan derecelendirme kullanılarak karşılaştırılabilir ve uygulamaları kolayca sıralanabilir.

Kaynak: https://suleymancelebi.com.tr/


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.

Plesk Trial Lisans Kodu