Popüler Cevap

Kombide Sıcak Su ve Isıtmanın Aynı Anda Kullanılması

Kombide Sıcak Su ve Isıtmanın Aynı Anda Kullanılması

Kombilerin teknolojik özellikleri çerçevesinde doğalgaz gibi çok tasarruflu ve ekonomik bir yakıt sistemi ile tüm mekanlarda hem kullanım için sıcak su hem de ısınmak için sıcak su üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Doğalgaz ile ısıtılan su kombide yapılan ayarlara göre peteklerde ısınmak amaçlı kullanılabildiği gibi genel sıcak su kullanımı için değerlendirilebilir. Bu şekilde farklı kullanım ihtiyaçlarına yönelik olarak kullanılabilen bu sıcak suyun ekonomik şekilde ısıtılmasını sağlayan kombilerde her iki özelliği de aynı anda açabilmek mümkündür. Ancak Çekmeköy Arçelik Servisi teknikerleri hem sıcak su kullanım özelliğinin hem de petek özelliğinin açılması durumunda bazı hususların meydana geldiğinin unutulmaması gerektiği konusunda uyarıyor.

Kombide hem sıcak su kullanımı için hem de petek kullanımı için kombinin aynı anda açılabilmesi mümkündür. Ancak sıcak suyun kullanılmaya başlanması durumunda kombi peteğe verilen sıcak suyu kesebilir. Bu durumda peteklerdeki sıcaklık değerlerinde düşüş meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda kesinlikle kombide bir arıza meydana geldiği anlamına gelmemektedir. Bu nedenle kombide sıcak suyun kullanılması durumunda peteklerde sıcaklığın düşmesinin normal bir durum olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Suadiye Arçelik Servisi merkezi uzmanlarına göre bazı kombi modellerinin(çok güncel teknolojiye sahip olan kombi modellerinde) her iki fonksiyonunun aynı anda sıcak aktarımı gerçekleştirilerek, kullanımı mümkün olabiliyor.

Kombilerde her iki özelliğin aynı anda kullanımı ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise sıcak su kullanımının özellikle de birden fazla kez arka arkaya duş için kullanılması durumunda kombi içerisindeki suyun aşırı ısınmış duruma gelmesine neden olur. Bu çerçevede de sıcak su kullanımının tamamlanmasının ardından kombi içerisinde kalan aşırı ısınmış su aktif durumda olan peteklere gönderilir. Bu durumda peteklerde aşırı ısınmaya neden olur. Ancak bu ekstra bir doğalgaz kullanımı ya da ayarlanmış olan su sıcaklık değerlerinin üzerinde bir ısıtmanın gerçekleştirilmesinden kaynaklı olarak peteklerde aşırı ısınma meydana gelmiş anlamına gelmemektedir. Bu neden ile de https://www.arcelikservisi.tv merkezi teknikerleri verimli bir kullanım açısından mutlak suret ile bazı hususlar konusunda dikkatli olunması gerekiyor.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.