Popüler Cevap

Kombi Kullanımında Yapılan Hatalar

Kombi Kullanımında Yapılan Hatalar

Kombi kullanımında özellikle doğru bilinen yanlışlar nedeni ile çok fazla hatalı kullanım gerçekleştirilir. Bu durum temel olarak tasarruf sağlanmaya çalışılırken daha yüksek maliyetli doğalgaz tüketiminin gerçekleştirilmesine dahi neden olabilir. Bu tip durumlar ile karşı karşıya kalınmaması amacı ile Kurtköy Bosch Servisi uzman teknikerleri tarafından sıkça görülen kombi kullanımında yapılan hatalar konusunda kullanıcıları uyarıyor. Günümüzde kombi kullanımında en fazla yapılan hataların başında aşırı soğuk hava koşullarının söz konusu olduğu kış aylarında evde bulunulmayan süreçte kombinin kapatılması ve gelindiğinde kombinin açılması gelmektedir. Bu tip bir kullanım tarzı ile tasarruf elde ediliyor düşüncesi olsa da uygulanmakta olan bu teknik doğalgaz tüketiminin 2 kat fazla olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de kış aylarında evde olunsun ya da olunmasın kombinin en düşük sıcaklık ayarlarında devamlı çalışır durumda tutulması tavsiye edilmektedir.

Kış aylarının soğuk havalarında iyice ısınmak amacı ile kombinin çok yüksek sıcaklık ayarlarında çalıştırılması ve ardından iç mekan ısısının fazlalaşması nedeni ile kombinin kalorifer konumunun kapatılması ve mekan serinletmesi için kapı veya pencere açılması da Bosch Servisleri teknikerlerinin kombi kullanımında en sık gördükleri hatalı kullanımlardan birisidir. Bu gibi bir durumda kullanıcıların mutlaka mekanın standartlarına uygun olarak kombi ayarlarını yapması ve ayarın azaltılması veya yükseltilmesi şekilde işlem yapmak yerine stabil ayarlarda çalıştırılması gerekir. Böylelikle fazla ısınma, yüksek doğalgaz tüketimi gibi durumların meydana gelmemesi sağlanabilir.

Kombinin gece yatarken kapatılması da Çekmeköy Bosch Servisi merkezi uzmanlarının en sık gördükleri kombi kullanımında yapılan hatalar arasında yer almaktadır. Kışın kombinin yatarken kapatılması kombinin sabah tekrar açıldığında mekanda istenen sıcaklığın elde edilebilmesi için daha fazla yakıt tüketimi ve daha yüksek performansta bir çalışma gerçekleştirmesi gerekir. Bu durumda tasarruflu kullanım amacının dışında olmasından ziyade standart ve genel bir kullanım açısından da son derece hatalıdır. Bu gibi bir kullanım tarzının yerine uzman teknikerlere göre kullanıcıların geceleri yatarken, tıpkı evde bulunmadığı süreçte yapması gerektiği gibi kombinin sıcaklık ayarını mevcut olan en düşük değerlerine getirerek, sürekli çalışmayı sürdürmesini sağlamalıdır. Böylelikle daha tasarruflu ve daha verimli bir kombi kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün olmaktadır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.