Popüler Cevap

Kıl Dönmesi Nedir, Neden Daha Çok Kuyruk Sokumunda Olur?

Kıl Dönmesi Nedir, Neden Daha Çok Kuyruk Sokumunda Olur?

Kıl dönmesi vücut üzerindeki tüylerin dökülerek gözeneklerden geçmesi sonucunda derinin içerisinde kalmasıdır. Buna sebep olabilecek tüyler bölgeden de kaynaklı olabileceği gibi vücudun farkı bir noktasından düşen kıllar da birikerek gözenekler içerisinden geçebilir.

Kıl dönmesi daha çok kuyruk sokumu bölgesine görünmektedir. Bunun sebeplerinden birisi bölgenin daha tüylü olmasıdır. Bir diğer sebebi de bu tüylerin üzerine baskı uygulanmasıyla çok daha kolay bir şekilde gözeneklerden girmesidir. Bu yüzden uzun saatler oturma durumunda eğer bölgeyi sürekli olarak temiz tutmuyorsanız bölge içerisine düşen tüyler uygulanan baskı sonucu gözeneklerden geçerek deri altına inebilir. Giyilen pantolonların dar olması durumunda da bu baskı gerçekleşecek ve tüyler deri altına inerek yine kıl dönmesi sorununu ortaya çıkaracaktır.

Kıl dönmesi tedavisi olmadan kıl dönmesi sorunu düzelir mi?

Kıl dönmesi tedavi gerektiren bir hastalıktır ve tedavi olmadan düzelme ihtimaliniz bir hayli düşüktür. Tedavi olmadığınız süreçte sürekli olarak akıntılar ile karşılaşabilirsiniz. Bitmek bilmeyen apseler, akıntılar ve yaşayacağınız ağrıların sonu gelmeyecektir. Bununla birlikte kuyruk sokumunuzda delikler oluşacaktır.

Kıl dönmesi sorununda bölgedeki tüyleri temizlemek, bölgeyi temiz tutmak oldukça önemlidir. Bunlara dikkat etmeniz durumunda basit kıl dönmesi rahatsızlıklarında düzelme imkânınız vardır ama bu oranda oldukça düşüktür. Yaşadığınız sorunlar çok büyük oranda kıl dönmesi tedavisi gerektirmektedir.

Climed ile kıl dönmesi sorununa hızlı ve ağrısız çözüm

Sizin için önemli bir sorun haline dönüşen ve bitmek bilmeye akıntı ve ağrılardan kurtuluş için climed kliniklerini tercih edebilirsiniz. Kıl dönmesi sorunundan kurtulmak için herhangi bir cerrahi operasyon geçirmek yerine ameliyatsız yöntemlerle çok kısa süre içerisinde normal yaşantınıza kavuşacaksınız.

Kullanılan ameliyatsız yöntemler arasında lazer tedavisi, mikrosinüsektomi, neolaser ve lastikle boğma gibi yöntemler mevcuttur.

Mikrosinüsektomi yöntemiyle hastalığı 10-15 dakika kadar kısa çözüme kavuşturabilirsiniz. Ya da lazer yöntemiyle cerrahi müdahaleden çok daha basit ve ağrısız bir şekilde sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Tedavi için kullanabileceğiniz bu yöntemlerin her birisi sizi en kısa sürede ve kolayca sağlığınıza kavuşturacaktır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.