Popüler Cevap

Kaktüslerin Bilgisayardan Yayılan Radyasyonu Emdiği Doğru mu?

Kaktüslerin Bilgisayardan Yayılan Radyasyonu Emdiği Doğru mu?

Neredeyse her ofiste en azından bir kişinin bilgisayarının çevresini kaktüslerle donattığına şahit olabilirsiniz. Çünkü kaktüslerin bilgisayardan yayılan radyasyonu emdiği söylenir.

Öncelikle şunu belirtelim günümüzde kullandığımız monitör ya da TV’lerde eski katot tüpü bulunmamakta. Dolayısıyla bu cihazlardan yayılan radyasyon da eskiye nazaran çok ama çok düşük. Araştırmalar da göstermiştir ki bilgisayarlardan alabileceğimiz maksimum radyasyonun bile sağlığımızı riske etmesi mümkün değil. Bunun dışında sadece kaktüs değil başka bitkiler hatta bir fanus su ya da içinde su bulunan bir vazo da iyi bir radyasyon emicidir. Kaktüsün fazladan radyasyon emebilme yeteneği olduğuna dair bilimsel bir araştırma yoksa da az bakım gerektirmesi yüzünden ofis ortamlarında sıkça kullanılır.

Elektromanyetik radyasyon sadece düz bir hat boyunca yayılır. Yani kaktüs kullanarak bu radyasyondan kurtulmak istiyorsanız, kaktüsün sizinle radyasyon kaynağı arasına yerleştirilmiş olması gerek.

Özetle; bilgisayar radyasyonu şuan için bir risk oluşturmuyor. Kaktüslerse muhtemelen bolca sıvı içerdiği için böyle iyi bir üne sahip fakat bunun bilimsel bir kaynağı var diyemeyiz.

İlginizi Çekebilir  Sıvı Gübre Nasıl Kullanılır? Sıvı Gübre Çeşitleri Nelerdir?

1 yorum

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.