Popüler Cevap

İyi Kedi, Köpek Mamaları ve En Sevdiği Oyuncaklar Kuryemama.com Sitesinde İndirimde

Evcil hayvanların sağlık ve neşeleri, keyifli olmaları öncelikle onların bakımlarını sağlayan sahiplerinin doğru ve bilinçli yaklaşımlarından geçmektedir. Düzenli sağlık kontrolleri, doğru ve düzgün beslenmelerinin sağlanması, sevdikleri eşyaların çevrelerinde bulundurulması, ilgi ve sevginin varlığı can dostların uzun süreler boyunca bizlerle olmasını da sağlayacaktır. Onların sağlığı ve neşesi evde bulunan herkesin sağlık ve neşesinin de birer anahtarıdır. Bu nedenle sorumlulukları alınan canların her anlamda bakımlarının yapılması, onlara düzenli, güvenli, iyi ve doğru beslendikleri birer hayat sunulması çok önemlidir.

Can Dostlar Neden Doğru ve İyi Beslenmelidir?

Tıpkı insanlar gibi tüm hayvanların da kendilerine özgü sindirim sistemleri ve yeme düzenleri, alışkanlıkları vardır. Bunun dışına çıkılması ise hayvanda hem bünyesel hem de psikolojik sorunlara yol açacak ve belki de ömürlerinden çalacaktır. Bu nedenle ev hayvanlarının doğru, düzgün ve kaliteli beslenmesi çok önemlidir. Bunlara dikkat edilmeden yapılacak besleme şekli hayvanın sadece bünyesinde değil psikolojisinde de hasarlar oluşturacaktır.

Psikolojisi bozulan hayvan aslında hiç sahip olmadığı bir saldırganlık ya da doymazlık, sürekli sıkıntılı şekilde ses çıkarma, halsizlik gibi sorunlarla sahiplerine sıkıntılı süreçler yaşatabilir. Ayrıca beslenme sistemine uygun olmayan yiyeceklerle beslenen hayvanlarda şeker hastalığı, dişlerde çürüme, önlenemeyen kilo alma veya kilo verme, bağırsak sorunları, boşaltım sorunları gibi sorunlar ortaya çıkacaktır. Tüm bu nedenlerle hayvanların beslenmesinde iyi, kaliteli ve onlara uygun mamaların kullanılması çok önemlidir.

Besleme Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Can dostların kendilerine özgü yapılarının olduğu göz önünde bulundurulmalı ve verilen besinlerin içeriklerine çok dikkat edilmelidir. Örneğin iyi köpek mamaları köpeğinizin ihtiyaç duyduğu besin değerlerini mutlaka içermektedir. Vitamin, mineral, protein dengesi ile hem sağlıklı gelişimlerini destekler hem de daha mutlu, huzurlu ve sakin olmalarını da beraberinde getirir. Kemik ve diş gelişimleri yine seçilen mamaların kalitesi ile doğru orantılı olacaktır. Mamanın içerdiği su miktarı da doğal bağırsak floralarını destekleyecek ve bu anlamda da sorun yaşamalarını engelleyecektir.

Tüm bu özellikler iyi bir Kedi maması için de geçerlidir. Özellikle evden dışarı çıkmayan hayvanlarda doğru beslenmenin önemi daha da artmaktadır. Böylelikle doğalarının gereksinim duyduğu vitamin ve mineral ihtiyaçları doğru bir şekilde desteklenecek ve sağlıklı gelişimleri sağlanacaktır.

Kedi ve köpek mamalarının seçiminde en dikkat edilecek hususlar ayrıca, kaç yaşında oldukları, cinsleri, dişi hayvanlarda gebelik durumları, herhangi bir sağlık sorununun var olup olmadığı, bir öğünde verilmesi için hazırlanan miktar ölçekleri, mamaların kalitesi ve tazelikleri, korumalı bir pakette olup olmadığı gibi sıralanabilir.

Ayrıca bu mamaların içeriklerinin uzmanlar tarafından hazırlanmış ve onaylı bir şekilde, kaliteli üretim merkezlerinde hazırlanmış olması da çok önemlidir.

Can Dostlar İçin Oyuncaklar da Önemli

Patili dostlarımızın hem ev eşyalarına zarar vermelerini engellemek hem de hareket etmelerini sağlamak amacıyla birçok oyuncak üretilmiştir. kedilerin en sevdiği oyuncak eşyalar, onların dişleme, kovalama ve ön ve arka patileriyle itekleme hareketi yapabildikleri, dikkatlerini ve avcılık dürtülerini destekleyen oyuncaklardır. Aynı şekilde köpekler de ısırma, yakalama, tutma, peşinde koşma gibi hareketleri yapabildikleri oyuncaklarla hareket ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Ancak bu ürünler de kaliteli ve sağlıklı maddelerden yapılmalıdır.
Eğer siz de sevimli dostunuz için hem kaliteli mamalar hem de gelişimlerini sağlayacak oyuncaklar arıyorsanız Kurye Mama sitesindeki özenle seçilmiş markaların kaliteli ürünlerini inceleyebilirsiniz. Üstelik bu sağlıklı ve kaliteli ürünler şimdi tam aradığınız indirimlerle sitede satışta.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.