Popüler Cevap

İstanbul’a Yakınlığıyla Bilinen Armutlu’yu Tercih Etmek İçin Sebepler

İstanbul’a oldukça yakın bir yer olan Armutlu şifalı suları ile turizm açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Gezilecek görülecek yerlerinin nadide güzelliği ile misafirlerini karşılayan Armutlu, Yalova iline bağlı bir tatil beldesidir. Armutlu’ya gitmeyi düşünüyorsanız bunun için pek çok sebep bulunur. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı kaplıca suları Bizans döneminden bu yana aktif haldedir. Pek çok hastalığın şifa kaynağı olarak bilinen Armutlu kaplıcalarının içinde buhar,banyo gibi farklı tedavi yöntemleri mevcuttur. Armutlu’da bulunan Bozburun Feneri’de ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmeyen fakat kişileri tarihi yolculuğa çıkartan bir yapı olduğu için misafirlerin buraya gelme nedenleri arasında yer alır.

Armutlu’da Ne Yapılır?

Sevimli bir tatil beldesi olan Armutlu misafirlerine yapılacaklar konusunda farklı seçenekler sunarak onların burada geçirdiklerin vaktin kaliteli geçmesine imkan tanır. Kaplıcaları ile ünlü olan Armutlu’da kaplıcalara giderek hem gündelik yaşamın getirdiği yoğun stresi atıp hem de vücudunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Armutlu tatil beldesinin önemli tarihi yapılarından biri olan Hacı Ali Paşa Camii’ni ziyaret ederek tarihi yapıyı keşif edebilirsiniz. Fıstıklı Köyü’ne uğrayarak burada bulunan 300 yıllık şadırvanı yakından izleme fırsatınız da olabilir. Doğa yürüyüşü yapıp sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek adına Sudüşen Şelalesi’ne gidip oldukça keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile gözde bir yer olan Armutlu’da tatilinizi doyasıya yaşamak adına Armutlu otellerini tercih edebilirsiniz.

Armutlu’da Konaklayabileceğiniz Otel Konseptleri

Jeotermal kaynaklar yönünden oldukça zengin olan Armutlu yılın her dönemi yoğun ziyaretçi ağına sahiptir. Armutlu ziyaretçi yoğunluğu nedeni ile pek çok otel ile hizmet verir. Burada bulunan otellerin konseptleri birbirinden farklı olmakla beraber herkesin ihtiyacına da uygunluk sağlar. Armutlu oteller fiyatları açısından da oldukça ekonomik aralıklarda yer alıp kişilerin bütçesi içinde uygundur. 5 yıldızlı otellerin bulunduğu bu bölge tatilini hiçbir şey düşünmeden geçirmek isteyenler için oldukça idealdir. Bunun yanı sıra Armutlu’da kaplıca otelleri de bulunmakta olup farklı hastalıklarının tedavisi için gelen ziyaretçilerini karşılar. Armutlu’da kaplıca sularına girmeyi tercih etmeyen kişiler için ise bulunan havuzlu oteller ile kişiler yüzmenin keyfini çıkarır. Farklı otel konseptlerine ulaşabileceğiniz aynı zamanda bu oteler arasındaki fiyat farklarını görüp değerlendirme yapmanıza imkan sağlayan neredekal.com ile Armutlu tatilinizi size en uygun yerde geçirebilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.