Popüler Cevap

İnternetten Kıble Yönü Nasıl Bulunur?

İnternetten Kıble Yönü Nasıl Bulunur?

Malumunuz namaz kılan Müslümanlar için kıble yönü pek ehemmiyetli bir konudur. Bu bağlamda internet üzerinden yapılan aramalar, kıble yönü bulma üzerine yoğunlaşmaktadır. Zira namazın şartlarından yani farzlarından birisi de istikbal-i kıble yani kıble cihetine yönelerek namazın ifa edilmesidir. Bu şartın yerine getirilmesi namazın sıhhati açısından pek mühimdir. Yani namaz, herhangi bir yöne değil ancak kıble cihetine doğru durularak kılınabilir.

Peki o halde pratik olarak kıble yönümüzü nasıl bulacağız?

En doğru sonucu almanın ilk yolu kıble saatinden yararlanmak ile olur. Her ilin veya ilçenin kıble saati, namaz cetvelli duvar takvimlerinde yazılıdır. Kıble saati vaktinde yüzünü güneşe dönen kimse aynı zamanda kıble cihetine yönelmiş olur. Günün sadece belli bir saatinde (kıble saati vaktinde) kıble yönünüzü isabetli şekilde bulmanın en pratik ve en güvenilir yolu budur. Fakat şehir dışına çıktığınızda yahut kıble yönünü bilmediğiniz bir ortamda kıble saati ile maalesef kıble yönünüzü tespit edemeyeceksiniz.

İnternetten kıble yönü nasıl bulunur?

O halde ister evde masaüstü bilgisayarınız ile isterseniz dışarıda ve hatta dağ başında mobil cihazınızla kıble yönünü bulmak çok kolay. Online olabileceğiniz herhangi bir yerde mobil cihazınızın konumunu aktif hale getirmek suretiyle anında kıble yönünüzü tespit edebiliyorsunuz.
Qibla Finder ile kıblenizi pratik ve hızlı şekilde tespit edin. Uydu görüntüleri ile evde veya işyerinde iseniz evinizin veya işyerinizin çatısına kadar inerek kıble yönü çizgisi ile kıble yönünüzü kolaylıkla bulun. Dışarıda açık alandasınız ve kıble yönünüzü mü merak ediyorsunuz? Qibla Finder ile dert etmeyin anında kıble yönü hattınızı ve arzu ederseniz pusula için kıble açınızı anında öğrenin. Kıble yönünüzü pusula ile tespit etmek istiyorsanız, hem manyetik kuzeye göre ve hem de gerçek kuzeye göre kıble açısını veren bu çalışma eminiz çok işinize yarayacaktır.

www.qiblafinder.org adresinden ulaşarak kıble yönü hattınızı ve kıble açınızı alabileceğiniz bu çalışma, kıble yönü bulma ile ilgili sorunlarınıza hızlı ve pratik şekilde cevap vermektedir.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.