Popüler Cevap

Havalı Yatak Nedir?

Havalı Yatak Nedir?

Yatakta yer alan motor ve havalı yatağı ile birlikte iki parçadan oluşan havalı yatak ürünleri motorlu ve otomatik bir sisteme sahiptir.

Havalı Yatak Kullanmanın Faydaları

Hasta yakınları tarafından kiralanmak ve satın alınmak suretiyle internet platformlarından da siparişi verilen havalı yatak ürünleri sürekli olarak devr-i daim eden hareketli bir mekanizma ile çalışmaktadır. Özellikle sürekli olarak hareketsiz kalan hastaların yatak yaralarından muzdarip olmamaları için bu yatak kullanılmaktadır. Havalı yataklarda uyuyan kişilerde kalça ve kulaklarda ortaya çıkan kızarıklıkların etkisi ortadan kalkar. Aynı zamanda kuyruk sokumunda ve de topuklarda çeşitli derecelerde meydana gelen yaralanmaların önüne geçilmek için de havalı yatak kullanılabilir.

Baklava Tipi Havalı Yatak Ürünleri

Diğer havalı yataklara oranla en uygun fiyatlı olan havalı hasta yatağı çeşididir. Adını üstünde yer alan baklava görünümündeki hava kanallarından almaktadır. Sipariş edildikleri takdirde bir ya da iki iş günü içerisinde ilgili adreslere gönderilmektedir. Kurulumu ve kullanımı son derece pratiktir. Her cebe ve her bütçeye uygun olması nedeniyle hasta ve hasta yakınları tarafından sıklıkla tercih edilen bir hasta yatağı türüdür.

Boru Tipi Havalı Yatak ve Genel Özellikleri

Baklava tipli havalı yatak ürünlerine alternatif olarak üretilen bu yatak modelleri çok daha yüksek donanımlara sahiptir. Hastalardaki yaraların iyileşme süreçlerini hızlandıran bir yapıya sahiptir. 4. tip yaralara kadar işlev görmektedir. Kendi içerisinde çeşitleri de mevcuttur. Piyasada en çok bulunan modeli A + B + C şeklinde olanıdır. Hastanın yatış konumuna göre sürekli olarak hava üfleyerek terleme artışını durdurur. Hava üfleme sistemi tamamen sessiz olup konforlu bir kullanım mekanizmasına sahiptir. Hastanın konforunun yanı sıra çok daha kısa sürede iyileşmesi için de bu yataklar kullanılabilir.

Pozisyon Aldıran Havalı Yatak Seçenekleri

Kolay kullanım seçeneği ile birlikte arz edilen pozisyon veren havalı yatak sistemlerinde denge hücreleri de yer almaktadır. Hastanın dikey ya da yatay bir şekilde yatış pozisyonlarına göre kolay bir şekilde ayarlanabilir. Ventilasyon sistemi ile birlikte yüksek teknolojik bir alt yapıya sahiptir. Yumuşak ve sert olarak iki türlü çalışma prensibi de bulunmaktadır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.