Popüler Cevap

Hamilelikte Diş İmplantı Tedavisi Yaptırmak Riskli midir?

Hamilelikte diş implantı tedavisi yaptırmak riskli midir?

Hamilelikte diş implantı tedavisi yaptırmak riskli midir? Riskleri nelerdir? Diş hekimliğinin büyük çoğunluğunu kaplayan ve kapsayan bu tedavi şeklinin uygulanamayacağı herhangi bir diş yoktur. Ancak bu tedavinin uygulanamayacağı sağlık durumları ve hastalıklar mevcuttur. Bu sağlık durumlarından bir tanesi de hamileliktir. Çünkü hamilelikte insan vücudu normal sağlık durumunda değildir. Bir vücutta 2 farklı canlı yaşamını sürdürmektedir. Diş implantı nihayetinde cerrahi bir operasyon olduğu ve hastanın acı duymaması amaçlandığı için anestezi tekniği uygulanmaktadır. Hamile bir vücudun anesteziyi kaldıramayacağı ise aşikardır. Bu nedenle hem anne hem de fetüs sağlığı düşünülerek hamile hastalarda bu tedavi şekli uygulanamaz. Ayrıca yine cerrahi bir operasyon olduğu için birçok farmakolojik madde uygulanmaktadır ve bu ağır maddeler anne ve fetüs sağlığını tehdit etmektedir.

İmplant tedavisini diğer diş tedavi yöntemlerine göre pahalı sayılmaktadır. Çünkü tedavide kullanılan titanyum denilen malzeme pahalıdır. Aslında el işçiliği önemsiz sayılacak bir maddiyata yapılmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ülkemizde diğer Avrupa ülkelerine göre bu operasyon oldukça ucuz bir fiyata yapılmakta ve hekimlerin el işçiliği yeterli karşılığını alamamaktadır.

Dr. yasemin budak alanında tanınmış bir doktordur. Dr. yasemin budak Hacettepe Üniversitesinden mezun olmuştur. implant destekli protezler ilgi alanlarından biridir. Birçok kongre ve bilimsel sunuma katılmıştır. Dent b&b diş kliniğinde diş protez uzmanı olarak çalışmaktadır. Dent b&b her türlü diş problemine çözüm bulmayı vaat eden bir diş kliniğidir. Ortodontik tedavi, diş estetiği, eklem tedavileri, diş eti tedavileri, çocuk diş hekimliği ve cerrahi tedaviler hizmet sınırları içindedir. Dişlerdeki şekil bozuklukları ve renk değişimlerini düzeltmeyi amaçlamaktadır.

Hastalara doktor seçme hakkı tanımaktadır. Bilgi verici bir internet sitesi bulunmaktadır. İnternet sitesi üzerinden randevu alma seçeneği mevcuttur. Ayrıca internet sitesinde diş tedavileri ile ilgili birçok makale bulunmaktadır. Doktorlar ile 7/24 iletişim olanağı tanımaktadır. Acil durumlara hızlı çözümler üretmeyi amaçlamaktadır. Klinik İstanbul’dadır ancak İstanbul dışındaki hastaları için anlaşmalı oteller ile indirimli konaklama imkanı sunarak hastalara kolaylık sağlamaktadır. Hafta içi her gün ve ayrıca cumartesi günü hastalara hizmet vermektedir

Detaylı bilgi için: https://dentbb.com/implant-tedavisi/


2 yorum

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.