Popüler Cevap

Güvenlikli İskele Kiralama

Ankara güvenli iskele kiralama

Yeni teknoloji güvenlikli iskele modelleri

Güvenlikli iskele kiralama hizmeti ülkemiz için gelişen sektörlerden bir tanesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Ne var ki; uzun yıllardır bu sektör içinde iskele kiralama hizmeti yürüten firmalar eski ekipmanlarını komple değiştirerek güvenlikli iskele sistemine geçmeleri gerekiyor. Bu durum da, firmaların büyük bir mali külfeti gözden çıkarmaları gerekiyor. Çünkü TSE sertifikalı yeni iskele sistemlerine galvaniz kaplama olma zorunluluğu getirildi.

Gelinen mevcut durum, hali hazırda kiralanmakta olan boyalı iskeleleri kullanılmaz hale getirdiği için,   galvanizli iskele sistemlerine geçiş maliyetini de beraberinde getirmektedir. Sonuç olarak güvenlikli iskele kiralama firmaları bu büyük maliyeti göze alarak eski sistemlerini değiştirmektedir.

Satın Almak Mı Yoksa Kiralamak Mı?

İskele sistemlerinde yapılan değişiklikler neticesinde, iskele fiyatlarının neredeyse yarı yarıya oranında artış göstermesi,  kiralık iskele fiyatlarına da doğrudan doğruya etki etmektedir. Ancak; iskele satın almak yerine kısa vadeli kullanımlar için iskele kiralamak daha avantajlı olmaktadır. Velev ki uzun vadeli iskele ihtiyacı söz konusu ise, güvenlikli iskele kiralama yerine yeni iskele satın alma seçeneği daha avantajlı bir durum oluşturmaktadır.

Yani, İskele satın almak mı yoksa iskele kiralamak mı daha doğru ve mantıklı diye düşünüyorsanız,  kısa vadeli kullanımlarınız için iskele kiralama mantıklı iken, uzun vadeli ve sürekli kullanımlarınız için iskele satın almak daha avantajlı ve mantıklıdır. Satın alma usulüyle kendinize mal edeceğiniz iskele sistemini depolama, saklama, taşıma, sökme, kurma gibi ek maliyetlerini de düşünerek karar vermek bütçeniz açısından daha sağlıklı karar vermize yardımcı olacaktır. İhtiyacınız olan iskele sistemini kiralama yöntemini tercih etmeniz durumunda bazı ek maliyetlere de katlanmak durumunda kalmamanız daha ekonomik bir tercih olacaktır.

Güvenlikli İskele Sistemleri;

Kullanacağınız iskele sistemi inşaatınızın yapım aşamalarında ortaya çıkan iş durumunuza göre farklılık gösterecektir. Haliyle, İskele sistemleri kullanım alanlarına göre geniş bir alanı kapsamaktadır. Bunları aşağıda verdiğimiz listeden inceleyebilirsiniz.

* Kamalı Flanşlı İskele sistemi,

* H Tipi İskele sistemi,

* Tekerlekli Mobil İskele sistemi,

* Kovanlı (Kule Tipi) Kalıp Altı İskele Sistemi

* Masa Tipi Ağır Yük İskele Sistemi

* Cup-Lock Fincanlı İskele Sistemi

* Teleskopik Dikme (Demir Direk) Sistemi

İş güvenliği denetimleri esnasında sıkıntılı süreçler yaşamamanız için ankara iskele kiralama firmaları arasından kurumsallaşmış firmalarla çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Kurumsal kimliğe sahip firmalarla yapacağız işleriniz hem daha sorunsuz hem de daha güvenli olacaktır. İş yapacağınız firmaları iyice araştırmalısınız.

Daha ayrıntılı bilgi için ankariskelekiralama.net isimli sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.