Popüler Cevap

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

İçerik Tablosu

Gözaltı morlukları erkek veya kadın fark etmeksizin toplumun her kesimi her tarafından sorun haline gelen bu rahatsızlık, güzelliğinizi gölgelemekte ve sizi daha yorgun ve daha kötü göstermektedir. Hayatınızı etkileyen ve kötü bir görünüm sunan Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer sorusunun birkaç adet çözümü bulunmaktadır.

Gözaltı Morlukları Neden Oluşmaktadır?

Birçok farklı sebep sonucu ortaya çıkabilen gözaltı morlukları başlıca;

-Aşırı stres halinde

-Dengesiz ve yetersiz beslenme sonucunda

-İlerleyen yaşa bağlı olarak

-Gece uyku tutmaması ve uyuyamama gibi sorunlarla

-Genetik faktörler gibi nesilden nesle aktarılan genler dolayısıyla

-Alerji kaynaklı sık görülen morluklar alt göz kapağındaki damarları genişleterek mor halka oluşumuna sebep olmaktadır.

-Kozmetik ürünlerin son kullanma tarihine dikkat edilmeden kullanılması gibi faktörlerden dolayı

-Burun akıntısının tetiklediği kan damarlarındaki şişmeden dolayı

-Sağlıksız beslenme ve vitamin eksikliği kaynaklı

-Gün içerisinde az miktarda su tüketimi dolayısıyla gözaltı morlukları ortaya çıkabilmektedir.

Gözaltı Morlukları Hangi Durumlarda Daha Çok Görülmektedir?

Gözaltı morlukları hareketsiz bir yaşam sürenlerde, şeker hastası olan kişilerde, yüksek alkol ve kafein tüketen kişilerde sık görülmektedir.

Ayrıca ürik asidi ve trigliseridi yüksek olan kişilerde de görülebilen göz altı morlukları aşırı kilo durumunda da sıkça karşımıza çıkmaktadır.

Gözaltı Morlukları Çözümü

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer , gibi sorular için birkaç çeşit tedavi yöntemi mevcuttur. Bu tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için alanında uzman olan Dr.Mustafa Karataş’ dan yardım alabilir, www.drmustafakaratas.com adresinden bilgilendirilebilirsiniz. Bu tedavi yöntemleri öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmaktadır.

Bu problemi yaşamak istemiyor iseniz kahve, sigara ve alkol tüketiminden uzak durmalı, sağlıklı ve dengeli beslenmeli, iti bir uyku düzeni oturtmalı ve bol miktarda su tüketmelisiniz. Ayrıca göz çevrenize hafif masajlar uygulamalı ve K, C vitamini içeren kremlerde kullanmalısınız.

-Tedavisi için Gözaltı ışık dolgusu gibi ameliyatsız çözüm yolları mevcuttur. Gözaltı ışık dolgusu bu bölgelerde meydana gelen deformeleri azaltmak amacıyla uygulanan bir estetik operasyondur. Bu yöntemde hyaluronik asit gözaltı morlukları ve çukurluklarında enjekte edilmekte ve etkisi 1 ay içerisinde ortaya çıkmaktadır. İşlem ince uçlu enjeksiyon yardımı ile uygulanmakta ve gözaltınıza lokal olarak anestezi uygulanmaktadır.

Anestezi işlemi sonrası göz çevreniz temizlenir ve ufak miktarlarda dolgu aşılaması yapılmaktadır. Tüm aşılama işlemi sonrası tekrardan göz çevresi temizlenmektedir ve soğuk press uygulanmaktadır. Ortalama olarak etkisi 1 yıl süren işlem ile daha genç bir görünüm elde etmekte ve gözaltı morluklarınızdan kurtulabilmektesiniz.

-Lazer uygulaması kullanılarak de tedavi edilebilen gözaltı morlukları, lazer yardımıyla mor halkaların rengini açıklaması ve bağ dokunun zenginleştirilmesi prensibine dayanmaktadır.

Bu işlem sonrası cilt dokusu kalınlaşmakta ve morlukların önüne geçilmektedir. Operasyon ortalama yarım saat sürmekte ve 3 seans içerisinde uygulanmaktadır.

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer sorusuna cevap olarak bu uygulamalar dışında Kimyasal peeling ve yağ transferi gibi yöntemlerle tedavi edilebilen gözaltı morlukları, gelişen teknolojisi ile büyük bir sorun olmaktan çıkmıştır.

Gözaltı Işık Dolgu

Gözaltı morluklarını ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan Gözaltı Işık Dolgu, ciltte gerginlik yaratan ve nem içeriğini kontrol eden maddelerin kaybı sonrası ortaya çıkmaktadır. Bu durum kişilerin daha yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olmaktadır. Acısız ve ağrısız bir yöntem olan bu işlem gözaltlarındaki morlukları, gri ve siyahımsı görüntüleri ve gözaltı çöküklüğü durumlarını ortadan kaldırmaktadır.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır? Etki Mekanizması Nedir?

Gözaltı Işık Dolgu işlemi çok ince uçlara sahip enjeksiyonlar vasıtasıyla yapılabilmektedir. Tedavi öncesi hasta muayene edilerek tedavi içeriği ayarlanmakta ve işlem düşük doz lokal bir anestezi uygulamasıyla başlamaktadır. Anestezi uygulaması sonra özel bir tonik vasıtasıyla göz çevreniz temizlenmekte ve ufak miktarlarda tüm bölgelere dolgu işlemi yapılmaktadır. Dolgu işlemi bitmesi sonrası göz çevresi tamamen tekrardan temizlenmekte ve kızarıklıkları önlemek için krem veya soğuk baskı uygulanmaktadır.

Etki mekanizması gözaltı bölgesine hyaluronik asit entegresi olan Gözaltı Işık Dolgu ile göz çevresi daha genç bir görünüme kavuşmaktadır. Birkaç seans ile tam sonuç elde edilebilmektedir. Hamile ve bebek emzirme döneminde olmayan herkes için uygulanabilen yöntem ortalama 30 dakika içerisinde uygulanmaktadır. Kişiye göre etkisi süresi değişmekle birlikte ortalama 9-10 aydır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.