Popüler Cevap

Google ADS Reklamlarıyla Bir Adım Önde Olun

Google ADS Reklamlarıyla Bir Adım Önde Olun

Yeni bir AdWords arama kampanyası başlatmak heyecan verici bir süreçtir. Heyecan, endişe, korku ve umut, yeni bir kampanyada Etkinleştir düğmesine tıklamak üzereyken aklıma gelen duygulardır.

Yolculuğunuza yeni başlıyorsanız, korku düşüncelerinize hükmediyor olabilir, bu yüzden bu makalede, amacım sizi rahatlatmak. Birazdan geçeceğim adımlar, Google’ın imparatorluğunu finanse etmek yerine kendi banka hesabınıza daha fazla para yatırmanızı sağlayacak.

Ajansımın Web Sitenize Nasıl Büyük Miktarda Trafik Yönlendirebileceğini Görün

  • SEO – büyük miktarda SEO trafiğinin kilidini açın. Gerçek sonuçlara bakın.
  • İçerik Pazarlama- ekip bağlantı alacak ve trafiği çekecek içerikler oluşturur.
  • Ücretli Medya- net yatırım getirisi ile etkili ücretli stratejiler.

İçerik #1: Müşteri Talebi

İlk bileşen müşteri talebidir. Müşterileriniz ürününüzü veya hizmetinizi Google’da aramıyorsa AdWords arama reklamcılığı sizin için işe yaramaz. Bu nedenle, ilk kampanyanızı oluşturma konusunda çok heyecanlanmadan önce, sunacağınız şey için aslında arama hacmi olduğunu doğrulamanız gerekir.

Kullanılacak araç Google AdWords Anahtar Kelime Öneri Aracıdır

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal  Anahtar kelime aracı eş anlamlılar sözlüğü gibi davranır. Potansiyel müşterilerinizin aradığını düşündüğünüz ifadelere girersiniz ve Google size diğer benzer, alakalı ifadeleri söyler. Google ayrıca, insanların bu ifadelerde ne sıklıkta arama yaptığına, anahtar kelimelerin AdWords’te ne kadar rekabetçi olduğuna ve her anahtar kelimede reklam vermenin ne kadara mal olacağını size söyleyecektir. Tüm bu bilgiler, ilk kampanyanızda hangi anahtar kelimeleri kullanmak istediğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca, Google reklamları için anahtar kelime araştırması yaparken, “Phrase” match adlı anahtar kelime Match Type ayarını kullanmanızı öneririm. Bu, ayda kaç tane alakalı ifade olduğu hakkında doğru bir fikir verecektir.

İçerik #2: Dördüncü Sınıf Matematik

Anahtar kelime listenizi tamamlayabilmeniz için önce bazı temel”4. sınıf matematiğin” mantıklı olduğundan emin olmalısınız. Bu, karlı olma şansı olmayan anahtar kelimelerin peşine çıkmanızı önleyecektir. Zaman ve parayı başarısızlığa uğratacak bir kampanyaya batırmadan önce bu sayıları şimdi çalıştırmak daha iyidir.

İçerik #3: Rakip Zekâsı

Bu noktada, artık karşılayabileceğinizden emin olduğunuz “satın alma amacı” anahtar kelimelerinin bir listesine sahipsiniz. Bir sonraki adım, rakip zekadan yararlanarak riskinizi azaltmaktır. Çoğu sektörde, AdWords kampanyalarını zaten test etmiş ve optimize etmiş rakipler bulacaksınız. Bu, hangi anahtar kelimelerin, reklamların ve açılış sayfalarının çalıştığını ve pazarınızda çalışmadığını çözdükleri anlamına gelir.

Bileşen #4: Güçlü USP

USP’niz veya benzersiz satış teklifiniz, işletmenizi rakiplerinizden ayıran ve potansiyel müşterilerinize sizi seçmek için zorlayıcı bir neden veren şeydir. Başka bir deyişle, USP’niz “Ben, sizin beklentiniz, hiçbir şey yapmamak da dahil olmak üzere diğer her seçeneğe karşı neden sizinle iş yapmayı seçmeliyim?” sorusunu yanıtlıyor. Doğrudan yanıt pazarlama uzmanı Dan Kennedy’ye bize bu değerli soruyu verdiği için teşekkür edebilirsiniz.

İçerik #5: Karşı Konulamaz Teklif

AdWords kampanyanızda, potansiyel müşterinizin harekete geçmemesi aptallık olacak kadar zorlayıcı ne sunabilirsiniz? Ve potansiyel müşterinizin arama sonuçlarında göreceği diğer tüm reklamlardan nasıl sıyrılabilirsiniz?

İçerik #6: İlgi Çekici Reklamlar

AdWords arama reklamlarında yalnızca insanlar reklamlarınıza tıkladığında ödeme yaparsınız. Bu nedenle, reklamlarınızın çok önemli iki işi vardır:

  • Rakiplerin reklamları yerine reklamınıza tıklamaları için nitelikli potansiyel müşterileri çekin.
  • Reklam bütçenizi tıklamamaları ve boşa harcamamaları için niteliksiz potansiyel müşterileri geri alın.

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.