Popüler Cevap

Fazlalıklardan Kurtulmanın Kolay Yolu Soğuk Lipoliz

Fazlalıklardan Kurtulmanın Kolay Yolu Soğuk Lipoliz

İçerik Tablosu

Bölgesel incelme dendiğinde birçok kişi kilo vermenin bir yolu olduğunu düşünür. Oysaki bölgesel incelme yöntemleri kilo ile alakalı değildir. Yağ hücrelerinin belli bir yere toplanması sonucu oluşan kötü görünümü ortadan kaldırmak amaçlanır. Hayalinizdeki kiloya ulaştıktan sonra göbek, basen, kol gibi bölgelerde incelme sağlayamadıysanız bölgesel incelme yöntemlerine başvurabilirsiniz. Bölgesel yağlanma zayıf insanlarda da görülen tamamen doğuştan gelen vücut yapısına bağlı bir durumdur. Yağların vücutta homojen şekilde dağılmamasından kaynaklı oluşan bu görünüm gelişen teknoloji sayesinde kolayca yok edilebilir.

Bölgesel incelme yöntemleri aslında yağ hücrelerini dondurarak, parçalayarak ya da eriterek o bölgeden uzaklaştırma yöntemidir. Bu işlemler uygulandıktan sonra diyet ve spor yapmaya, bol su içmeye ve sağlıklı beslenmeye devam etmeniz gerekir. Bu tarz yaşam tarzını devam ettirdiğinizde parçalanmış yağ hücreleri vücudunuzdan daha hızlı bir şekilde atılır ve incelme sağlanır

Uzmanların tavsiyesi diyet ve spor ile vücudunuzu şekillendirdikten sonra eritilemeyen yağlı bölgelerin bir uzman yardımıyla yok edilmesidir. Bu şekilde çok daha sağlıklı bir şekilde incelebilir ve hayalinizdeki vücuda kavuşabilirsiniz.

Bölgesel incelme yöntemleri nelerdir?

Bölgesel Zayıflama
Bölgesel Zayıflama

Bölgesel incelme yöntemleri cerrahi yöntemler ve cerrahi olmayan yöntemler olmak üzere ikiye ayrılır. Cerrahi yöntemler liposuction, lazer lipoliz, mezoterapi gibi yöntemlerdir. Ancak cerrahi yöntemler iyileşme süreci de dahil olmak üzere oldukça uzun ve acılı bir süreçtir. Bu açıdan ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri çok daha fazla tercih edilir.

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri nelerdir?

En bilinen ve en güvenli ameliyatsız bölgesel incelme yöntemlerinden biri FDA onaylı soğuk lipoliz yöntemidir. İnceltilmek istenen bölge -5 dereceye kadar soğutularak yağ hücrelerinin ölmeleri sağlanır. Ölen yağ hücreleri birkaç ay içinde vücuttan atılarak bölgesel incelme meydana gelir.
Ultrasona benzeyen ses dalgalarının bir başlık yardımıyla cilt üzerine uygulanması olan kavitasyon yöntemi de bölgesel olarak incelme sağlar. Ses dalgaları, uygulanan bölgelerdeki yağ dokularında yüksek ve ani basınç değişimi oluşturur ve bu sayede yağ hücreleri parçalar.

Bölgesel incelmenin yanı sıra selülit ve kırışıklık tedavisi için de tercih edilen bir yöntem olan radyofrekans da ameliyatsız yöntemlerden biridir. Deri altındaki yağların içindeki iyonlar ve su moleküllerini harekete geçirmek için bölge belirlenen bir ısıya kadar ısıtılır. Bu ısı dokulara zarar vermeden yağların parçalanmasını ve erimesini sağlar.

Nişantaşı Soğuk Lipoliz Kliniği

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız, Dr. Saliha Sönmezateş’in Nişantaşı kliniğinde soğuk lipoliz cihazı bulunmaktadır. Kendisi de alanında başarılı hekimlerden birisidir. Sitesine gitmek için tıklayın.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.