Popüler Cevap

Eyeliner Seçmenin İncelikleri

Eyeliner Seçmenin İncelikleri

Makyaj, kadınların, sahip oldukları doğal güzelliklerinin bilincine varıp, bu güzelliği vurgulamak istemeleri ile başlayan bir olgu. Makyaj malzemeleri konusunda kadınların karşısına çok çeşitli seçenekler çıkıyor. Ama, özellikle gözlere vurgu yapmak, gözlerinin güzelliğini ortaya koymak isteyenler, göz makyajının majör ürünü olan eyeliner olarak bilinen olmazsa olmaz makyaj ürününe yöneliyor.

Başka hiçbir ürün kullanmadan tek başına göze sürülen bir eyeliner bile kişinin tüm güzelliğini ortaya koyuyor. Dünyaca ünlü Fransız kozmetik markası Yves Rocher de bu noktada, özel kadınlara çok özel eyeliner modelleri sunuyor.

Burada kadınların tercihine göre kolay uygulanabilir keçe uçlu eyeliner’lar özellikle makyaja yeni başlayanlara hitap ediyor. Sıklıkla tercih edilen fırça uçlu olan eyeliner modelleri ise herkesin her yaştan kadının kolayca kullanabileceği ürünler oluyor. Fırça uçlu likit eyeliner da markanın en yeni, en trend ürünü olarak kendini gösteriyor.

Renk skalası olarak bakıldığında ise açık mavi, derin mavi, koyu mavi, siyah tonları, safir, mor, zümrüt, kahverengi, sıklıkla kullanılan renkler.

Eyeliner kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Kadınların, eyeliner kullanırken en başta dikkat etmesi gereken husus, makyajın geneliyle uyumlu bir renk bütünlüğü yakalanması. Burada renk seçiminin önemi ortaya çıkıyor. Eğer kişinin genel kombini, mavi tonlarında ise mavi eyeliner seçilmesi gerekiyor. Tercih, kırmızı gibi iddialı bir renkten yanaysa siyah ile kontrast yapılabileceği gibi safir gibi bir ton da kullanılabilir. Makyaj, kadının, zaten sahip olduğu güzelliklerine dikkat çekmek için yapılır. Sadece güzelliklere işaret etmek; bunu göze sokmamak önemlidir. Makyaj, yüzün boyanmasıyla başka bir görünüme kavuşmak şeklinde düşünülmemelidir. Bunu bilerek hareket etmek; abartıdan kaçınmaya çalışmak gerekir.

Bulunulacak ortam da eyeliner kullanılıp kullanılmayacağında ve eğer kullanılacaksa renk seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Gündüz için daha doğal; gece etkinliklerinde ise daha koyu renkler kullanılabilir. Özellikle davetlere, özel etkinlikleregiderken çok koyu ve kalın bir hat hâlinde eyeliner sürülebilir. Bir diğer husus kişinin kendi ten rengi ile uyumlu olan eyeliner seçimi yapmasıdır. Aksi hâlde sürülen eyeliner, beklenin tam tersi bir sonuç verecektir.

Eyeliner’ın nasıl kullanılacağı ise bazı noktalara dikkat edildikten sonra kolayca öğrenilebilir. Kişi, makyajının diğer bölümlerini tamamladıktan sonra son dokunuşlardan biri olarak eyeliner’ını sürmelidir. İnce bir tabaka hâlinde göz kapaklarına ellerini oynatmadan tek bir çizgi biçiminde seri olarak uygulanması yeterlidir. Bu aşamada ellerin titrememesi ve fırçanın temiz olması ise etkili bir sonuç için son derece önemlidir. Eyeliner sürülmeden önce fırça, mutlaka kontrol edilmelidir.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.