Popüler Cevap

En Pahalı 10 Lüks Sedan Otomobil

En Pahalı 10 Lüks Sedan Otomobil

İçerik Tablosu

Sedan otomobiller dünyadaki en popüler otomobil biçimlerinden biridir. Birçok lüks otomobil üreticisi, dünyaya en şık, en lüks ve tabii ki pahalı sedan otomobillerinden bazılarını üretmiştir.

Dünya’daki en pahalı 10 sedan otomobil listesine bakalım:

1. Aston Martin Rapide

2010 yılında piyasaya sunulan ve mükemmel görünüme sahip bu araç, muazzam gücü ve 6 hızlı otomatik şanzımana sahip 4 kapılı lüks bir sedan otomobilidir. 5.9 litrelik güçlü bir V12 motoru ile Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda tanıtıldı. Aston Martin dünyanın en pahalı lüks sedanıdır.

2. Jaguar XJ X351

Bu listedeki 2. sırada İngiliz otomobil devi tarafından üretilen Jaguar – XJ X351 bulunuyor. Bu araba Birleşik Krallığın kraliyet ailesinin resmi araçlarından biridir.

3. BMW 640i Gran Coupe

Alman otomobil devi BMW, 6 serisi lüks sedanlar ile biliniyor ve bu özel model, en pahalı olanların listesinde 3. sırada yer alıyor. 2010’da Paris Motor Show’da tanıtıldı. 5800 rpm’de 302 beygir gücüne sahip. Bu araçta Steptronic ile birlikte 8 hızlı otomatik şanzıman bulunmaktadır.

4. Mercedes Benz S63 AMG

Mercedes benz’in S sınıfı birkaç lüks sedandan oluşuyor ancak Mercedes Benz S63 AMG diğerlerini gölgede bırakıyor. Bu özel ve sınırlı sayıda model 6.3 litrelik V12 motora sahip.

5. Maybach 62

Bu listenin 5. sırasında Maybach 62 bulunuyor. 6 litrelik V12 Motor ve 5 ileri otomatik şanzıman sistemine sahip. Bu otomobilin üstün özellikleri, onu gerçekten dünya standartlarında yapıyor ve lüks unsurunu tamamen farklı bir düzeye çekiyor.

İlginizi Çekebilir  Sıfır Araba Fiyatları Nelerdir?

6. Porsche Panamera Turbo

Alman Panamer Turbo, 520 beygir güce sahip ve 4,8 litrelik V8 Twin turbo motorla çalışıyor. Saatte 305 kilometre maksimum hıza ulaşabilir.

7. Bentley Flying Spur

Bu listede 7. sırada, ön motor yerleşimine sahip ve 4 teker çekişli Bentley Flying Spur bulunuyor. 2013 yılında piyasaya sunulan güçlü 6 litrelik W12 Twin turbo motoru ile biliniyor.

8. Maserati Quattroporte

Maserati – 8 ileri ZF otomatik şanzıman sistemiyle güçlendirilen bu araba kesinlikle olduğu kadar pahalı olmayı hak ediyor! Motorları Ferrari tarafından tasarlandı.

9. Ferrari FF

Bu listedeki bir diğer araba Ferrari FF. Saatte 335 kilometre hızla 6.3 litre V12 motora sahip.

10. Rolls Royce Phantom

Rolls Royce gerçekten lüksün anlamını yeniden tanımlıyor.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.