Popüler Cevap

En Kaliteli Köpek Tasmaları Pet İhtiyaç’ta

Köpeğiniz için en kaliteli ve kullanışlı tasma çeşitleri için sizlere bir tık kadar yakınız. Pet İhtiyaç olarak, sizlere ve tüylü dostlarınıza en mükemmeli en uygun fiyattan sunmaya çalışıyoruz.

Tasma çeşitlerimiz, köpeğinizin yaşına ve cinsiyetine göre farklılıklar göstermektedir. Tasmalarımızın bir kısmı köpeklerinizin göğüs kısmından dolanarak kullanılabilmektedir. Bazı tasmalarımız ise sadece boyundan dolanarak, rahatına düşkün köpeklere özgü üretilmiştir. Bunlar, köpek boyun tasması olarak geçmektedir. Köpek tasması çatısı altında, birden fazla türde tasmalar barınmaktadır. Özellikle, köpeğinizi gezdirirken takma gereği duyabileceğiniz köpek gezdirme tasmalarının yanı sıra isimlikler de tasmaya ilaveten köpeğinize takılması gerekmektedir. Bunun sebebi, köpeğinizin her türlü ihtimale karşı güven içinde dolaşmasını sağlamaktır. Günümüzde, teknolojinin gelişmesiyle otomatik köpek tasması sayesinde köpeklerinizin güvenliği hat safhaya taşınmıştır.

Otomatik Köpek Tasmalarının Faydaları

Normalde köpek boyun tasması, gövdeden dolamalı olan köpek gövde tasması ve köpek gezdirme tasmaları köpeğinizi dilediği gibi özgürce hareket etmesini sağlayamamaktadır. Bu nedenle köpeğiniz tasmasını takmak istememe gibi tepkiler verebilir. Böylesi durumlarla karşılaşmamak ve köpeğinizin eğitilmesinde sekteye uğramaması için otomatik köpek tasmaları seçebilirsiniz. Otomatik köpek tasmaları, köpeğinizin sizin belirleyeceğiniz aralıklarla gezebileceğini, kontrolün sizde olduğunu anlamlarını sağlayan köpek tasmalarıdır. Bu sebepten dolayı, otomatik köpek tasmaları ile köpeğiniz size itaat etmesi gerektiğini kısa sürede kavrayacaktır. Özellikle otomatik köpek tasmalarının köpeğinizi olumsuz bir harekete kalkıştığında anında durdurabilmenizi sağlar. Bu yolla, patronun kim olduğunu köpeğinize daha kolay bir şekilde göstermiş olursunuz. Köpeğiniz, evcilleşme aşamasında yeniyse sizin kontrolü almanıza olumsuz tepkiler verebilir. Ancak belirli bir zamanda size itaat etmeyi öğrenecektir. İşte bu süreci kısaltan en önemli etkenlerden biri otomatik tasmalardır.

Köpek Eğitiminde Tasmanın Rolü

Köpekler yavruyken eğitimleri daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Yavru köpekler, eğitimleri sürecinde sizi izleyerek ve dinleyerek yapmalarını istediğiniz davranışları gerçekleştirirler. Bu süreçte, size karşı gelmeden tatlı dil ve güler yüzle onlara sözünüzü dinletebilirsiniz. Ancak, yetişkin veya yaşlı köpeklerde durum farklıdır. Yetişkin köpekler genellikle, özgürlüklerine düşkündürler. Ev sahibi ve sahipleri olmaları onları sevindirir ancak onları gezdirmek için dışarı çıkmadan tasma kuralını koymanız onlara özgürlük kısıtlaması gibi gelebilir. Fakat durum aslında onların ve çevredeki insanların hayrı için gerekli olan bir durumdur. Başlangıçta özgürlük düşüncesiyle takmak istemedikleri tasmalarını zamanla kendileri takmak isteyeceklerdir. Bu durumu gözlemlemiş birçok evcil köpek sahipleri bulunmaktadır. Tasma eğitimi, tuvalet eğitimi ve insanları rahatsız etmeden evde ve de dışarıda yaşamlarını sürdürmek için gereken kurallara uymaları diğer eğitim süreçlerinde köpeklere öğretilmektedir. Bazı köpekler ise her ne kadar eğitilseler da doğaları gereği saldırgan davranışlarını sergilemeden yapamazlar. Sahiplerini korumak adına gösterdikleri saldırganlıkları başka kişilere zarar vermeye kadar gidebilmektedir. Bu nedenle, sahiplerin evlerinde mümkünse tasma bağlama kazıkları kullanmaları uygun olacaktır.


Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.