Popüler Cevap

Dokunmatik Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir?

Dokunmatik Telefon Ekranı Nasıl Temizlenir?

Dokunmatik telefonlar çağımızın teknolojilerinden birisi olduğundan dolayı neredeyse herkes dokunmatik ekrana sahip cep telefonu kullanmaya başlamış durumda. İlgili cep telefonların ekranları aşırı derecede kirlendiğinden ve bu ekranlar aşırı derecede hassas yapıda olduğundan dolayı kullanıcılar ilgili cihazların ekranlarını nasıl temizleyeceklerini bilmemektedir. Bu nedenden dolayı sizlere dokunmatik telefon ekranı nasıl temizlenir konusunda bilgi vereceğiz.

Cep telefonunuzun ekranını temizlemek istiyorsanız öncelikle telefonunuzun kapağının nasıl açıldığını öğrenmelisiniz. Telefon kapağını kastırarak zarar görmesine neden olabilirsiniz. Cazı cep telefonu panelleri ana gövdeye vidalanmış durumdadır Bundan ötürü paneli tornavida vasıtası ile sökmeniz gerekebilir bunlara dikkat ediniz.

Ekran koruyucu almanızda yarar var. Dokunmatik ekranlara ekran koruyucu takarak ekranın çizilmesini ve ekrana toz dolmasını önleyebilirsiniz. Ayrıca telefonu kapatıp pamuğa kolaya dökerek narin bir şekilde ekranı siliniz. Ekran kurumadan da sakın telefonu açmayınız. Kurumadan açarsanız telefon ekranınız yanabilir.

Haricen benim param var ve malıma önem veriyorum diyorsanız piyasada ipad gibi ürünlere özel olarak tasarlanmış temizleme spreyleri bulunmaktadır. Bu spreylerden alarak telefon ekranınızı temizleyebilirsiniz. Doğru olanda bu yöntemdir.

Dokunmatik telefonunuzun ekranını temizleme konusunda halen çekinceleriniz bulunuyorsa cihaza zarar vermemek adına telefonunuzu telefon tamircilerine vererek temizlemelerini isteyebilirsiniz. Bazı cep telefonu bayileri gelen telefonların parçalarını çaldığından dolayı sadece güvenilir yerlere telefonunuzu vermenizde fayda var.

İlginizi Çekebilir  Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıktı? ( Tarihçe )

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.

Plesk Trial Lisans Kodu