Popüler Cevap

Cilt Renginin Koyulaşmasını Önlemek İçin Tavsiyeler

Cilt Renginin Koyulaşmasını Önlemek İçin Tavsiyeler

1. Sağlıklı ve dengeli beslen

Cilt renginin koyulaşmasına karşı en iyi savunma, baştan bunu önlemektir ve düzgün bir beslenme, bunu yapmanın en iyi yollarından biridir. Doğru yiyecekleri yemek, vücudunun sağlıklı kalmasını sağlar ve sağlıklı bir vücut, sağlıklı bir cilt anlamına gelir.

  • Her renkten sebze ve meyve ye. Beslenmenden maksimum seviyede vitamin mineral almak için her renkten taze sebze ve meyve ye. C vitamini açısından zengin yiyecekler tüket çünkü bunlar, Cildinin sıkı ve elastik kalmasını sağlar.
  • Yeterince su iç. Su, sağlıklı bir vücut ve cilt için gereklidir ama çok fazla su, tehlikeli olabilir. Su tüketimiyle ilgili izlenecek en iyi yol, vücudunu dinlemektir: Susadıysan su iç.
  • Avokado gibi sağlıklı yağlardan kaçınma. Hem vücudumuzun varlığını sürdürebilmesi için hem de cildimizin sağlıklı ve canlı olması için yağa ihtiyacı vardır.
  • Taze, ev yapımı yemekleri, işlenmiş ya da dışarıdan alınan yemeklere tercih et.

2. Cildini güneşten koru

Cilt renginin koyulaşmasına en büyük katkıyı sağlayanlardan biri, mor ötesi ışınlar ve UVB’dir (Morötesi B ışını). Çünkü cilt, kendini korumak için daha çok melanin üretir ve daha çok melanin, daha koyu bir cilt demektir. Kendini güneşten korumanın en iyi yolu, ondan uzak durmaktır ama böyle bir seçenek yoksa mutlaka şunları yap:

  • Araba kullanırken, eldiven dahil güneşten koruyucu giysiler giy.
  • Özellikle ellerine ve ayaklarına güneş kremi sür.
  • Güneşten koruma faktörlü makyaj malzemeleri ve dudak koruyucular seç.
İlginizi Çekebilir  Saç Rengi Nasıl Açılır, Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

3. Ellerine ve ayaklarına iyi bak

Cilt renginin koyulaşması, kir, elementlere maruz kalmak ve enfeksiyon gibi şeyler yüzünden olabilir, o yüzden el ve ayak derini temiz tutmak ve korumak, sağlıklı bir cilt için şarttır ve cildinin koyulaşmasına ve zarar görmesine engel olmaya yardım eder.

  • Mümkünse sert kimyasallarla temas etmekten kaçın çünkü bunlar cildine zarar verebilir.
  • Manikür ve pedikür konusunda temkinli ve seçici ol çünkü düzgün sterilize edilmeyen aletler, mantar enfeksiyonlarına yol açabilir.

Yorum Yap

Abone Ol!

En güncel bilgilerden haberdar olmak için abone olun.